Burak Uyanık

Burak Uyanık 2019 yılında Kuzgun isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? daha önce hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografisi.

11 Ekim 1995 tarihinde aslen Karabük’te dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Lise eğitiminin ardından İstanbul Sadri Alışık Kültür merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. Boyu 1.76 cm, kilosu 70, burcu ise Terazi’dir.

Son dönemlerde dikkatleri üzerine çeken Burak Uyanık bir çok markanın reklam yüzü olmuştur. 2018 yılında Eti Canca, Migros, Odeabank, Dominos Pizza ve Türk Telekom Selfy reklamlarında oynamıştır.

Vatanım Sensin, Hayat Sırları, Arkadaşlar İyidir, Gurbette Aşk gibi projelerde rol almıştır. Ayrıca Gel Git ve Vicdan LTD. adlı kısa filmlerde yer almıştır.

Ocak, Yürekdere ile Padişah, Örümcek Adam Karlar Ülkesinde ve İki Efendinin Uşağı Alaturka sahne aldığı tiyatro oyunlarıdır. 2018 yılında ise Red Speedo ve Mutluyduk Belki Bugüne Kadar isimli tiyatro oyunlarında ise Asistan olarak görev almıştır.

Günümüzde Arzu Gamze Menajerlik Ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı oyuncu günümüzde ise Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan ve başrollerini Burcu Biricik ile Barış Arduç’un üstlendiği Kuzgun dizisinde rol alacaktır. Dizide ana karakterlerden olan Kesik karakterine can vereceği belirtilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz