Burak Pamuk

Burak Pamuk hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler, oyunculuk ve müzik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Burak Pamuk İstanbul’un Üsküdar İlçesi’nde doğmuştur. Henüz boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır. Bir çok kaynakta, Türk televizyon ekranlarının usta oyuncularından Oktay Kaynarca‘nın kuzeni olduğu belirtilmektedir. Çizgiötesi Drama ve Müzik Atölyesi’nde Drama ve Halk Oyunları derslerinde eğitim vermektedir.

İstanbul Aydın Üniversitesi Drama Ve Oyunculuk bölümü’nden mezun olan Pamuk, İstanbul Devlet Tiyatroları İstanbul Şehir tiyatroları ve Bkm Mutfak bünyesinde tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Tümay Özokur Oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Devlet Tiyatrolarında Romeo Jüliet oyunu ile Afife Jale En iyi Oyun ödülünde de pay sahibi olan isimdir.

Burak Pamuk oynadığı sinema ve diziler;

2017 – Savaşçı (Türkmen Lideri Tarık)
2015 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO – Cihan)

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzik ile de ilgilenen ünlü oyuncu, şarkıcılıkta da başarılı kariyerine devam etmektedir. Uğramadı Yaz adlı bir şarkısını müzik severler ile buluşturmuştur. Şarkının sözleri Enes Danis, bestesi ise Harun Kaldı’ya aittir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz