Burak Elmas

Burak Elmas 2021 yılında Galatasaray Lisesi’nde gerçekleşen Başkanlık seçiminin ardından Galatasaray Futbol Kulübü’nün 38. Başkanı seçilen isim olmuştur. Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu ve Yiğit Şardan’ın aday olduğu seçimde 30 sandığın 19’unda en fazla oyu alarak Başkan olmuştur. Peki kimdir? ne iş yapıyor? aslen nereli? Kısaca iş hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Elmas Kimdir? Nereli?

1974 yılında dünyaya gelen Elmas, İstanbul doğumludur. Babası ünlü iş adamı Sezgin Elmas’dır, baba tarafından aslen Giresun’ludur. Avusturya Lisesi mezunudur. Ardından University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi almıştır. İş hayatına ülkemizin en büyük bağımsız hızlı tüketim ürünleri distrübörlerinden birisinde başlamıştır. Daha sonra, aile şirketlerinde ve uluslararası birçok ortak girişimde yönetici pozisyonunda çalışmıştır.

İlerleyen süreçte, İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kuran Burak Elmas, 2008 senesinden itibaren Godiva Investment şirketinde üst yönetici (CEO) görevinde görev almış ve grup yönetim kuruluna bağlı çalışmalarını sürdürmüştür. Diğer bir yandan, gıda ürünleri imalatında en büyük Türk işletmelerinden biri olan Yıldız Grup’ta da yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Sezginler Holding A.Ş., Exel Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Japonya, İngiltere, Amerika ve Çin Halk Cumhuriyeti gibi çeşitli ülkelerde görev yapmıştır. Günümüzde aktif olarak İngiltere ve Türkiye’de 3 uluslararası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

2021 senesinde Galasaray Futbol Kulübü Başkanlığına seçilen Burak Elmas, Galatasaray Kulübündeki ilk görevini 1997 senesinden henüz 23 yaşında iken Galatasaray PAF takımı sorumlusu olarak almıştır. 1998, 2000 ve 2002 yıllarında 3 dönem yönetim kurulu üyeliği yapmış, 2018 yılında da Galatasaray Sportif AŞ’de görev almıştır.

Galatasaray Yönetim Kurulu Asil Liste’de yer alan isimler. Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün.

Evli ve iki çocuk babası’dır, Almanca ve İngilizce bilmektedir. Yelda Süren ile evliliğinden bir oğlu birde kızı vardır. Özhan Canaydın döneminde futbol şube sorumlusu olarak görev alan Burak Elmas eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren’in damadıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz