Bulut Duman

Bulut Duman özellikle Ricky Martin’e benzerliği ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Müzik hayatını sürdüren yakışıklı isim hakkında ise kimdir? kaç yaşında? nereli? müzik kariyeri, albümleri, boyu ve kilosu gibi bir çok soru merak konusudur.

1990 yılının Şubat ayında Almanya’nın Hamburg şehrinde dünyaya gelmiştir, burcu Kova’dır. Aslen Selanik göçmeni bir ailenin evladıdır. Ailenin en küçüğü olan 5 yaşına kadar Hamburg’da yaşamış ardından ailesi ile birlikte Türkiye’ye dönmüş ve Bursa’ya yerleşmiştir. İlköğretim eğitimini Bursa’da tamamlamış ardından Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ile yeteneğini sınamış, 2. likle müzik bölümünü kazanmıştır. Ancak taşınmak zorunda kaldıkları için çok istediği okula gidememiş, Ortaöğretimini Muğla’da tamamlamıştır.

Çok küçük yaşlardan itibaren eğitim dışında kalan zamanını genellikle tiyatro oyunları ile değerlendiren sanatçı 12 yaşında iken ilizyon sanatı ile tanışmıştır. 200’den fazla sahne deneyimi yaşayan Bulut Duman tiyatro ve ilizyon’dan yeterinde ruhunu doyuramamış ve müzik eğitimi almaya başlamıştır.

2015 yılında İki Aşık İki Düşman isimli albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. Ayrıca Bulutistan isimli 3 şarkılık bir single çalışması vardır. Kendi bestelerinden oluşan bu albümde, Erhan Bayrak ve Toylan Kaya gibi değerli aranjörlerle çalışmıştır. Albümün çıkış şarkısı rütbe, Türkiye’nin 500 yıl öncesinde geçen ilk barok dönem klibi olmuştur. 2016 senesinde gerçekleşen Dijital Dünya’nın Enleri ödül töreninde rütbe ile yılın en iyi çıkış yapan şarkısı ödülünü almıştır.

Tey Tey adlı şarkısını cep telefonu ile çekmiş videosu Youtube’da en çok izlenen videolar arasına girmiştir.

Kendi kliplerini kendisi çekip yönetmenlik yapmakta, kıyafetlerini de genellikle kendisi tasarlamaktadır. Tasarımcı, yönetmen, şarkıcı, söz yazarı ve besteci vasıflarının yanına son olarak programcı kimliği de ekledi ve 1An TV isimli televizyon kanalında Bulut’un Evi” programını hazırlayıp, sunmuştur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz