Bulut Akacan

1983 doğumlu genç iş adamı Bulut Akacan Kıbrıs Bostancı Güzelyurt’ta dünyaya gelmiştir.

Türk Maarif Koleji mezuniyetinin ardından Amerika Missouri Eyaletinde Kansas City of Missouri Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur.

Günümüzde memleketi Kıbrıs’ta Akacan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürmektedir. Sahip olduğu şirketin bünyesinde Arçelik, İtaliano, Rublevka, Demet Tekstil, Rising Clouds, Bulut Akacan Real Estates ve Bomonti İnşaat Şirketleri yer almaktadır.

İş hayatının dışında spor ilede içli dışlı olan Bulut Akacan bir dönem Girne Spor Kulübü başkanlığını yapmıştır. Ekonometri Dergisi yayın kurulunda görev almış çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yapmıştır.

Ayrıca Ada Tv’de Sil Baştan isimli politika, iş dünyası ve ekonomi üzerine siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri ile program yapmakta Kanal T’de Dilek Kırıcı ile birlikte Gül Döktüm Yollarına adlı bir söyleşi programını hazırlayıp sunmaktadır.

Kıbrıs Türkiye İş İnsanları Derneği kurucu başkanı’dır, aslen Kıbrıs’lıdır. Şerife Akacan ile evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz