Bülent Şık

0

Bülent Şık hakkında merak edilenler. Kısaca kariyeri, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Bülent Şık Kimdir?

Bülent Şık akademisyen, yazar, gıda mühendisi. En son Halk Tv ekranlarında İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Yeni Bir Sabah programına konuk olmuştur. HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile kardeştir. Annesi Fatma Albay Şık, babası ise Hüseyin Şık. Babası Hüseyin Şık 3 Ocak 2019 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.

Bülent Şık Nereli?

Bülent Şık Adana’lıdır.

1983 ve 1987 yılları arasında Ege Üniversitesi Mühendislik fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde lisan eğitimini tamamlamıştır. Sonrasında 1993-1996 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını yapmıştır. Yine aynı bölümde 2004-2009 yılları arasında çevre dostu analiz yöntemleri geliştirilmesi üzerine doktora çalışmasını tamamlamıştır.

Çalışma Hayatı:

1990 ve 2009 yıllarında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren çeşitli laboratuvarlarda çalışmıştır.

2009 senesinde, öğretim üyesi olarak Akdeniz Üniversitesi’ne geçen Şık, üniversitede Gıda Güvenliği ve Tarımsal Araştırmalar Merkezi’nin kurulumu ve faaliyete geçmesi çalışmalarını yürütmüştür.

Teknik müdür yardımcılığı görevinde çalışırken gıda güvenliği, gıdalardaki toksik kimyasal maddelerin kalıntı analizleri ve çevre dostu kimya uygulamaları ile ilgilenmiştir.

Resmi instagram hesabı @bulent.ilgaz ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz