Bülent Kerimoğlu

Bülent Kerimoğlu Bakırköy Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 1970 yılında Ardahan’da dünyaya gelmiştir. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Ardından 1991 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından 5 sene İstanbul Yedikule Göğüs Cerrahisi ve Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde ihtisas yapmış, asistanlık döneminde General Medical Council (UK)’ burs ile 16 ay İngiltere Leeds Klingbeck Hospital Pediatric Kalp Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde “research fellow” olarak çalışmıştır.

10 yıl farklı hastanelerde görev yaptıktan sonra 1992 ve 1997 seneleri arası Bakırköy Zuhuratbaba Mahallesi’nde oturmuş ve burada özel bir hastanede görev yapmıştır.

2010 – 2011 CHP İstanbul İl Sekreterliği yapmış ve 2011 genel seçimlerde CHP 3. Bölge Milletvekili adayı olmuştur.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Günümüzde Belediye Başkanlık görevini sürdüren Op. Dr. Bülent Kerimoğlu evlidir ve bu evliliğinden iki evladır vardır.

Türk Tabipleri Birliği ve Lozan Mübadilleri Vakfı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Hasta Haklarını Koruma Derneği üyesidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz