Bülent Gültekin

Bülent Gültekin 2021 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Kağıt Ev isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kaç yaşında? nereli? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bülent Gültekin Kimdir? Kaç Yaşında?

Dizi ve tiyatro oyuncusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. 2012 yılında Terakki Lisesi’nde tiyatroya adım atmıştır. 3 sene orada Sezuan’ın İyi İnsanı, Endülüs’ün Üç Gülü ve Şvayk’ın Übü ile Tarihi Karşılaşması isimli oyunlarda sahne almıştır.

Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları’na giren Bülent Gültekin tiyatro kariyerine orada devam etmiştir. 3 sene Bahar Noktası, Aklayıcılar Kongresi ve Lorca’nın Acıklı Güldürüsü adlı oyunlarda oyuncu, müzik, dekor, görüntü ve reji alanlarında çalışmıştır. Ayrıca Brecht, Lorca, Shakespeare ve Stanislavski eğitim çalışmalarında bulundu ayrıca eğitimlerin yürütücülüğünü üstlenmiştir.

2018 yılından bu yana oyunculuk ve yazarlık alanlarında çeşitli atölyelere katılmıştır. Ayrıca Moda sahnesi tiyatrolarında yer alan Gültekin, ilk dizi oyunculuk deneyimini ise 2021 yılında gerçekleştirmiştir. Star Tv ekranlarında yayınlanan Kağıt Ev adlı dizide Çetin karakterine hayat vermiştir. Dizi de Tuğçe Aykut, Erdal Beşikçioğlu, Nur Fettahoğlu, Tuvana Türkay, Can Nergis ve Nihal Koldaş gibi isimlerde rol almıştır.

Bülent Gültekin’in maalesef boyu, kilosu, doğum tarihi, kaç yaşında olduğu ve nereli gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz