Bülent Cihantimur

Bülent Cihantimur hakkında merak edilenler. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografisi.

Op. Dr. Bülent Cihantimur aslen 1970 yılında Kars’ta dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde Plastik Cerrahi ihtisası yapmış, Estetik plastik cerrahi uzmanı olmuştur.

Bir süre, İngiltere St. Lawrance Hospital’da çalışmıştır. Daha sonra, 1999 yılında Estetik International’ı kuran Op. Dr. Bülent Cihantimur Estetik International Sağlık Grubu’nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bugüne kadar Yurtiçi ve Yurtdışı’nda plastik cerrahi mecmualarında yayınlanmış olan bir çok makalesi bulunmaktadır. Ayrıca bir çok estetik ve kozmetik cerrahi derneğine üyeliğinin yanı sıra, Bursa’da yayınlanan bazı sanat ve magazin dergilerinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Bursa Tabib Odası, Estetik Plastik Cerrahi Derneği ve Türk Kalp Vakfı üye olduğu bazı derneklerdir.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur 2018 yılında Fasion Tv tarafından verilen yılın en başarılı estetik cerrahi uzmanı ödülünü almıştır.

Bülent Cihantimur uzmanlık alanları;

Tetik Parmağın Ameliyatsız Tedavisi,
Örümcek Ağı Estetiği
Cihantimur Yağ Transferi
İple Kepçe Kulak Estetiği
Genital Güzelleştirme
Basit Burun Estetiği
Organik Saç Ekimi
Organik Saç Enjeksiyonu

Kendi geliştirmiş olduğu teknikler pek çok akademik makaleye konu olmuştur. Tekniklerinin çoğu uluslararası kongrelerde sunulmuş ve tıp makalelerinde referans olarak gösterilmiştir.

2014 yılında, Türkiye’de yılın Tıp Adamı ve estetik cerrahiye olağanüstü katkılar yapan kişilere verilen dünya çapındaki organizasyonda Golden Bistoury- Altın Bistüri ödülüne layık görülmüştür. Dünyanın en iyi 50 Plastik Cerrahı arasında gösterilmiştir.

Zorlu Teras Evlerde açmış olduğu DoctorB Clinic ile birlikte toplam 4 ilde, 8 farklı şubede hizmetlerini sürdürmektedir.

Evlidir bu evliliğinden Timur isminde bir oğlu vardır. Hobileri arasında dalmak, yarış arabası kullanmak, seyahat etmek ve oğlu Timur Cihantimur ile vakit geçirmektir.

Geliştirdiği üç özel teknik vardır bunlar; Tetik parmağının ameliyatsız tedavisi, İple Kepçe Kulak Estetiği ve kendi adıyla anılan Cihantimur Yağ Transfer Sistemidir.

Ülkemize getirdiği yenilikler;

Lipomatik ile Liposculpture Tekniğini ülkemize ilk getiren ve uygulayan isimdir.
Sciton Lazerini Türkiye’ye yine ilk getiren ve kullanan olmuştur. Son olarak yine Ülkemize Radyo Frekans ile vajina estetiği tekniğini getiren ve kullanan isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz