Buket Güler

Buket Güler televizyon ekranlarının başarılı isimlerindendir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları ve kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 doğumlu başarılı sunucu Buket Güler aslen Ankara doğumludur. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Üniversite eğitiminin ilk senelerinde mesleki kariyerine Hürriyet Gazetesi Dergi Grubu’nun Ankara Haber merkezinde Muhabir olarak adım atmıştır. Hürriyet Gazetesi’nin ekleri ile TEMPO Dergisi’nde özel haber ve röportajlar gerçekleştirmiştir. Daha sonra, TRT Türk kanalının kuruluşu ile birlikte televizyon haberciliğine adım atmıştır.

TRT Türk ekranlarında Dünyamız Detay ve TRT Dünya Gündemi programlarını sunmuş, ardından Habertürk’e transfer olmuştur. 2018 senesinde ise CNN Türk bünyesine dahil olmuştur.

İyi derecede İngilizce bilen başarılı isim, halen günümüzde CNN Türk ekranlarında A’DAN Z’YE programı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz