Buket Dereoğlu

Annesi ve babası o Buket Dereoğlu henüz 3 yaşında iken ayrılmışlardır. Anne tarafından Yakup Karaosmanoğlu ile akraba olan Buket Dereoğlu Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Oyunculuk Bölümü mezunudur.

1994 yılında Volkan Severcan ile evlenmiş 1996’da boşanmış, 2004 yılında ise Özgür Özgültekin ile evlenmiş bu evliliğide 2009 yılında son bulmuştur. Son evliliğinden Can isminde bir oğlu vardır.

2018 yılında yaşamını yitiren usta oyuncu Ercan Yazgan Buket Dereoğlu’nun üvey babasıdır.

İstanbul Zekeriyaköy’de bir restaurant cafe işletmekte bir yandanda oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Bugüne kadar Bizimkiler, Cümbüş Sokak, Yaseminname, Oğlum Adam Olacak, Çiçek Taksi, Tatlı Kaçıklar, Ağustos Böceklerini Unutma, Yarı Şaka Yarı Ciddi, Tuzu Kurular, Sırlar Dünyası, Ömerçip, En İyi Arkadaşım, Dayı, Cennet Mahallesi, Avrupa Yakası, Pulsar, Gemilerde Talim Var, Arka Sokaklar, Papatyam, Çılgın Kanal, Müziklerin Efendisi, Sudan Sebepler, SüperTürk, Eve Düşen Yıldırım, Oflu Hocanın Şifresi, Yasak, Sen Benimsin ve Oflu Hocanın Şifresi 2 gibi sinema ve dizilerde rol almıştır.

Özellikle Pulsar dizisinde oynadığı başrol ile ekran severlerin beğenisini kazanmıştır. 1970 İstanbul doğumlu aslen ise İzmir’lidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz