Bora Aydınlık

0

Bora Aydınlık Türk futbol dünyasının gelecek dönemde adından söz ettireceği genç yetenekler arasında yer alıyor. Hakkında futbol severlerin merak ettiği sorulara cevaplar. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Bora Aydınlık Kimdir?

Bora Aydınlık futbolcu olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir. 2005 yılının Mayıs ayında Amerika Miami ‘de dünyaya gelmiştir. Hem Türkiye hem de Amerika vatandaşlığına sahiptir. Miami de doğmuş ancak orada hiç yaşamamıştır. Küçükken Dubai’de yaşadığını ailesinin orada çalıştığını belirtmiştir. Dubai’den ayrıldıktan sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır.

Henüz 16 yaşında olan genç futbolcu bir çok büyük kulüp tarafından izlenmektedir. Uzun boyu, güçlü fiziği ve tekniği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Henüz Milli takım için bir tercih yapmadığını, kendisinin gelişmesine yardımcı olacak ve hem saha içinde hem de saha dışında kendisini ileriye taşıyacak olan Milli takımı tercih etmek istediğini belirtmiştir. Türkiye U16 ve U17 Milli takımlarında yer almıştır, ancak Amerika Milli Takımı ile de iletişimi olduğunu ve buna zamanın karar vereceğini belirtmiştir.

Çocukluk yıllarından beri Fenerbahçe takımını desteklediğini belirten Bora, Konferans Ligi’nde Slavia Prag maç kadrosuna dahil edildiğinde çok duygulanmış, ancak forma şansı bulamamıştır. Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal da gelişimi için genç futbolcuyu desteklemektedir.

Futbol kariyerine Fenerbahçe alt yapısında başlamış, U16, U17 ve U19 takımlarında forma giymiştir. Yakın dönemde ise Fenerbahçe A Takım kadrosunda görmeyi umduğumuz Bora Aydınlık ayrıca Türkiye U16 ve U17 takımlarında da forma giymiştir.

Fenerbahçe Zenit karşılaşmasında attığı gol uzun süre hafızalar da yer etmiş ve uzun süre gündem olmuştur.

Bora Aydınlık Boyu, Kaç Yaşında?

Bora Aydınlık 19 yaşında ve 1.81 cm boyundadır. Doğum tarihi 9 Mayıs 2005, doğum yeri Amerika.

Resmi instagram hesabını @bora_aydnlk olarak kullanmaktadır. Maalesef henüz aslen baba tarafından nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz