Bob Sapp

0

K1, MMA, Boks, Güreş, Muay Thai ve Kick boks gibi dövüş sporlarında ringe çıkan Amerika’lı Bob Sapp 1973 yılında Colarado’da dünyaya gelmiştir. Lakabı the beast, yani yaratıktır.

İri cüssesi ile rakiplerine meydan okumaktadır, ancak deyimi yerindeyse okuduğu meydanın karşılığını ringde pek verdiği söylenemez. Karşılaşmaların ilk dakikasında rakibini yere indirebilirse ne ala, indiremezse hemen kafayı öne eğip pes eden bir tiptir.

Dev adam ringlerde çok çabuk yorulması ve midesinin zayıflığı ile bir çok rakibine karşı ringde çaresiz kalabilmektedir. Her ne kadar Ernesto Hoost gibi dünya yıldızı bir ismi yenmiş olsada kariyerinde bir türlü istediği çıkışı yakalayamamıştır.

Daha sonra genellikle medyada ilginç videoları, şovları ve televizyon programları ile kendisini göstermiştir.  Bob Sapp bilindiği üzere bir dönem Mike Tyson’a bile meydan okuma cürretinde bulunabilmiştir.

Maç dışında rakiplerinin kuklalarını dövüp, onları yiyen Bob Sapp 2005 Amerikan yapımı sinema filmi Elektra’da oyuncu olarak yer almıştır. Çok dengesiz hareketleri ve tavırlarının yanı sıra, medyadan uzak olduğu dönemde ve sosyal hayatta oldukça sevimli ve cana yakın kimliği ile tanınmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz