Birkan Görgün

Birkan Görgün hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi ve tiyatro hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Birkan Görgün, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinde okurken aynı zamanda 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Bölümüne başladı. 2001 yılında ise mezun oldu. Mezun olduktan hemen sonra Antalya ve Trabzon Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli oyuncu olarak görev almaya başladı.

2002 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’na atanan Görgün, 2005 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosu’na tayin olmuş ve sanatçı-sanat yönetmeni olarak görev almaya başlamıştır. Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmanın yanı sıra, İstanbul’da bağımsız yazar, yönetmen ve oyuncu olarak görev almaktadır.

Maalesef aslen nereli olduğu ve doğum yeri, doğum tarihi gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Birkan Görgün Rol Aldığı Oyunlar

Düğün Ya Da Davul, 3.Richard, Macbeth, Şahane Düğün, Bu Da Geçer Ya Hu, Anılar, Ocak, Deli Dumrul, Hortlak, Gulyabani, Asalak, Ayyar Hamza, Ayak Bacak Fabrikası, Parkta Güzel Bir Gün

Rol Aldığı Projeler

Fırtına, Nazlı Yarim, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Yönetmenlik Projeleri

Burun, Şapka, Korkut Ata, Karanlıkta Komedi

Yazdığı Eserler

Clau Clau Claudius​​Tiyatro Oyunu, Son Kral​​​Tiyatro Oyunu, Bir Damla Su ​​​Tiyatro Oyunu, Bisiklet Orkestrası​​ Tiyatro Oyunu, Genç Wertherin Acıları​TiyatroOyunu (Uyarlama), Han Duvarları​​​ Belgesel Senaryo. Halil Yurdakul ​​Belgesel Senaryo, Emicem Hospital ​​Dizi Senaryosu, Saatleri Ayarlama Enstitüsü​Sinema Filmi Senaryosu ( Uyarlama) A. Hamdi Tanpınar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz