Beyza Alkoç Aydın

0

Beyza Alkoç Aydın hakkında merak edilen kimdir? nereli? kaç yaşında? gibi soruların cevapları. İşte başarılı yazar hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Beyza Alkoç Aydın Kimdir? Kısaca Hayatı

Beyza Alkoç Aydın Çağdaş Türk edebiyatının başarılı kalemlerinden biri olarak kabul görmektedir. Çok küçük yaştan itibaren yazarlık ile ilgilenmeye başlamıştır. Henüz ilkokulu başlamadan, okuma yazma bilmediği dönemde iken çevresindekiler hikayeler ve kurgular anlatmaya başlamışıtr. İlkokul döneminde farklı türlere hikayeler yazmaya başlamış, ilk roman denemesini ise henüz 8 yaşında iken yayınlamıştır.

İlk yazdığı kitapları online kitap plaformu Wattpad aplikasyonu ile yayına almıştır. Henüz yolun başında iken tiyatro oyunları ve hikayeler kaleme almaya başlamıştır.

Hayal dünyası geniş bir çocuk olduğunu dile getiren Beyza Alkoç, bu konudaki isteğinin de kendisini bu alana yönelttiğini belirtmiştir. Yazmanın ve kurgulamanın kendisi için günlük hayatın bir parçası olmuştur. Çocukluk yıllarından bu yana yazmaktadır. Kendisini her zaman geliştirmiş, özellikle farklı türlerde kitaplar okuyarak kendisini daha fazla geliştirmeye gayret göstermiştir.

Yazarlık üzerine üretken bir kimliğe sahiptir. Son dönemler de her biri birbirinden farklı ses getiren romanları ile adından sıkça söz ettirmekte. Online kitap platformu Watpadd üzerinden gördüğü ilgi ile günümüzde basılı yayıncılıkta da en çok satan yazarlar arasında yer almayı başarmıştır. Edebiyata olan ilgisi ve üstün yeteneği çok küçük yaşlarda keşfedilmiştir.

İlk kitabını henüz 18 yaşında iken Sınır ismi ile okur severlerin beğenisine sunmuştur.

Özellikle genç neslin büyük bir ilgisini çeken Sınır isimli kitabı en çok okunan ve aranan kitaplar arasında yer almıştır. Kitap fuarı, sevenleri ile buluşma ve imza günleri tıklım tıklım olmakta ve büyük bir ilgi ve sevgi ile karşılanmaktadır.

2016 senesinde ise Sınırsız isimli ikinci kitabını yayınlayan Beyza Alkoç’un Sınırsız adlı kitabı hikaye kitapları alanında bir çok ödülün de sahibi olmuştur. Her ne kadar yayınlamış olduğu ilk kitaplar aşk vb. üzerine olsa da sonradan kaleme aldığı bazı kitapları gerilim ve korku türünde olmuştur.

Beyza Alkoç Aydın Eğitimi, Ne Mezunu?

Beyza Alkoç Aydın Akdeniz Üniversitesi mezunudur. Akdeniz Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden başarı ile mezun olmuş başarılı bir eğitim hayatına sahiptir.

Beyza Alkoç Nereli?

Beyza Alkoç Aydın aslen doğma büyüme İstanbul’ludur. İstanbul Fatih İlçesinde dünyaya gelmiştir.

Beyza Alkoç Aydın Kaç Yaşında?

Beyza Alkoç Aydın 28 yaşındadır. 15 Şubat 1996 tarihinde doğmuştur. Belirtilmiş olan yaş 2022 yılı itibariyle verilen yaş bilgisidir.

Günümüz itibariyle yazdığı kitaplar 7’den 70’e her kesime hitap etmektedir. burcu ise kova’dır.

Genç yazarın özellikle karantina serisi de merak konusu olmuştur. Ayrıca kitaplarının isimleri, ne tür kitaplar kaleme alıyor şeklinde okur severler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştır.

Beyza Alkoç Aydın Evlimi? Eşi Kim?

Beyza Alkoç Aydın evlimi sorusunun cevabı evet evlidir. Okurseverler özel hayatı hakkında da bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Eşi ise Hakan Aydın’dır. 26 Eylül 2020 tarihinde evlenmiştir.
Beyza Alkoc Aydin4

Beyza Alkoç Aydın ve eşi
Beyza Alkoç Aydın ve Eşi

Beyza Alkoç Aydın Kitapları

Beyza Alkoç Aydın’un kaleme aldığı kitaplar büyük ilgi görmeye devam ediyor. 2015 yılından 2022 yılına kadar tam 10 kitap yazmış ve okurseverlerin beğenisine sunmuştur.

En son kaleme aldığı kitabın ismi Enkaz Altındakiler ‘dir. Her geçen gün hayran kitlesi de büyüyen genç yazarın kaleme aldığı kitapları isimleri ise şu şekilde.

Sınır
Sınırsız
Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi
Karantina: Mahşerin Dört Atlısı Dördüncü Perde
No. 26
3391 Kilometre
Asansör
Sıfır Kilometre
Kar Süresi
Enkaz Altındakiler

Sosyal Medya hesapları:

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @beyzalkoc ‘dur. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 345bin civarında. Ayrıca resmi twitter hesabı kullanıcı ismi ise 54bin civarındadır. Günümüzde yaşantısını İzmir’de sürdürdüğü biliniyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz