Beste Uyanık

1987 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelen Beste Uyanık, İlköğretim eğitimden Lise son sınıfa kadar İstanbul, Nişantaşı Işık Lisesinde okumuştur. Balık burcudur.

Mühendislik okuyacağı düşünülen Beste Uyanık o dönemlerde moda ile ilgilenmeye başlamış ve New York Parsons School of Design’de eğitim almış ancak 2 sene sonra vazgeçmiştir. Ardından New York University Medya, Grafik Tasarımı ve Ekonomi bölümlerinden mezun olmuş, yine New York’ta Pace University’de Görsel İletişim ve Medya Sanatları üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

Yüksek Lisansın ardından New York Film Academy’de oyunculuk eğitimi alan Beste, Amerika’nın önemli dergi ve televizyon kanallarında editör olarak görev almış ayrıca Preston Bailey’nin televizyon ve internetten sorumlu editörlük görevini üstlenmiştir.

Türkiye’ye kalıcı olarak 2012 senesinde dönüş yapmış ve Dialog Eğitim Merkezi’nde spikerlik, sunuculuk ve diksiyon eğitimi almıştır.

Tüm bu bilgi birikim ve eğitimin yanı sıra yurt dışında yaşadığı sürede 7 sene Lime Rock Park Nascar Araba Yarış Merkezi’nde lisanslı ralli pilotu olarak 100’den fazla araba yarışına katılan Beste Uyanık’ın Off-Road ve pist yarışları uzmanlık alanına girmektedir.

Babası iş adamı Sinan Uyanık, annesi ise Nazan Hanım’dır. Ayrıca ANAP’ın kurucularından Sudi Türel’in torunudur.

2010 yılında Uğur Sarman ile evlenmiş ancak evliliği 2011 yılında son bulmuştur. 2018 yılının Şubat ayında ise iş adamı Emir Ali Kapukaya ile evlenmiştir.

Günümüzde Özel Sektör programı ve Ekonomi Servisi’nde haber spikeri olarak kariyerini sürdürmekte, ayrıca Koca Bulma Sanatı isimli bir kitaba imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz