Bersu Naz Say

Bersu Naz Say hakkında merak edilen kaç yaşında? eğitimi, nerede doğdu? gibi soruların cevapları. kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

1997 yılının Eylül ayında İstanbul’da dünyaya gelen Bersu’nun burcu Terazi’dir. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı İlköğretim 1.si olarak Bale eğitimini tamamlamıştır.

Koreograf ve dansçı Bersu Naz Say 1997 yılında İstanbul’da doğdu. John Cranko Ballettakademie, Almanya Stuttgart’ta Lise eğitimini tamamlamıştır.

Daha sonra 2014 ve 2017 seneleri arasında, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim’da Dans ve Dans Pedagojisi üzerine eğitim hayatını sürdürmüştür. 2017 yılının Eylül ayından bu yana ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesindeki Modern Dans Topluluğu ile sahne alarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2018 yılında bir internet dizisi olan Fi’de bir dans grubu ile dizide yer aldığı belirtilmiştir.

2019 senesinde, Ortacalı Dr. Uslu’nun senaryosunu ve direktörlüğünü üstlendiği Mosaic isimli bilim temalı dans gösterisinin, koreografisini hazırlayan isim olmuştur. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin en genç ve en yetenekli dansçılarından olan Bersu Naz, gösteriye dansçı olarak katılmıştır. Ona gösteride, çalışmalarını Amerika ve İngiltere gibi pek çok ülkede sürdüren Yasin Anar ile birlikte, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin en önde gelen İtalyan dansçılarından Chiara Giorda eşlik etmiştir.

Maalesef henüz Bersu Say’ın aslen nereli olduğu?, boyu ve kilosu gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz