Berkay Yıldırım

Berkay Yıldırım hakemlik görevinin yanı sıra sosyal medya fenomeni olarak ta dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise kaç yaşında? doğum yeri, hakemlik kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelen Berkay Yıldırım ‘ın boyu 1.80 cm, burcu ise yengeç’tir. Uzun seneler yaşantısını Almanya’da sürdürmüş, daha sonra tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

İlk kez futbol dünyasına, yaşantısını sürdürdüğü Almanya Bavyera ‘da adım atmıştır. Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra genç yaşta iken futbol hakemi olarak kariyerini sürdüren Yıldırım, 2015 senesinden bu yana futbol hakemi olarak kariyerine devam etmektedir. Donanımlı bir hakem olan başarılı isim, ayrıca 3 yabancı dil bilmektedir. Buda kendisine büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Yönettiği maçlarda göstermiş olduğu başarılı performansı ile gelecek vaad eden hakemler arasında yer almaktadır. Ayrıca yine yönettiği bir çok karşılaşmada, takımların hem seyircileri, hem de futbolcuları tarafından saygı duyulan ve sevilen bir isimdir.

Başarılı hakemlik kariyerinin yanı sıra sosyal medya dünyasında da oldukça popüler bir isimdir. Yaptığı paylaşımları takipçileri tarafından ilgi ile izlenmekte ve beğenilmektedir.

5 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz