Berkay Ateş

Berkay Ateş 2018 yılında Çukur dizisinde canlandırdığı Çeto karakteri ile ekran severler tarafından tam not almıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? daha önce oynadığı dizi ve sinema filmleri gibi bir çok soru merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

19 Şubat 1987 tarihinde dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Berkay Ateş İstanbul doğumludur, burcu ise Balık’tır. Anne tarafından Malatya, baba tarafından ise aslen Ardahan‘lıdır. 12 yaşında iken babasını yitirmiş, annesi ve ablası ile birlikte yaşamını sürdürmüştür. Kendisinden 7 yaş büyük bir ablası vardır.

Konservatuvar’a gitmek ve tiyatro yapabilmek için 3 sene üniversite’de okuduğu istatiksel Matematik Bölümünü yarım bırakmıştır. Şehir içerisindeki karmaşadan uzak doğal bir yaşamı seven Berkay Ateş yaşantısını Büyükada’da sürdürmektedir. 11 sene gibi uzun bir süre futbol’da oynayan oyuncu bir dönem Galatasaray takımından transfer teklifi almış, o teklifide üniversite eğitimi nedeni ile reddetmiştir.

Koyu bir Beşiktaş taraftarıdır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Boyu 1.80 cm, kilosu ise 77’dir. D22 Tiyatro, Hakikat ve Elbet Bir Gün oyunları ile 25.Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazanmıştır.

Berkay Ateş tiyatro hayatı;

Tiyatro hayatına Semaver Kumpanya ile adım atmıştır. Üniversite döneminde, Dot Tiyatrosu, Semiha Berksoy Opera Vakfı ve Tiyatro Krek’te asistanlık görevlerini üstlenmiştir. Tiyatro D22 prodüksiyonu olan Bent, Yirmi Beş, Karabatak, Kuş Öpücüğü, D22/Fringe Ensemble ortak yapımı olan ‘Dünyaya Gözlerimden Bak’ oyunlarında ve Altıdan Sonra Tiyatro/Pangar ortak yapımı Kral (Soytarım) Lear’de oyuncu olarak yer almıştır. Ayrıca, Yirmi Beş, Karabatak, Hak ve Kuş Öpücüğü oyunlarının yazarıdır.

Rol aldığı diziler ve sinema filmleri;

Anne dizisinde Cengiz Yıldız, Çukur dizisinde Mahsun ve Gülizar dizisinde Fettah karakterlerine can vermiştir. Ayrıca Yarım Kalan Mucize, Abluka ve Passed by Censor isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

2015 yılında rol aldığı Abluka sinema filmi ile, Venedik Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü dahil 3 ödülle dönmüş, film’de depresif Ahmet’i canlandırmıştır. Günümüzde sevgilisi var mı ? yok mu? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır. En uzun birlikteliğinin 3 sene sürdüğünü belirtmiştir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz