Berk Keklik

Berk Keklik sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. Genellikle Uberkuloz takma ismi ile tanınan ünlü isim aslen Sivas doğumludur. 2000 yılının Mayıs ayında Sivas’da dünyaya gelmiştir.

Fenomen kimliğinin yanı sıra oyunculuk ve müzik ile de iç içe olan ünlü isim müzikteki başarısı ile de kendisini kanıtlamıştır. Doğukan Sarıtaş ile “Hevesim Yok” isimli bir şarkının altına imzasını atmıştır. Özellikle televizyon ekranlarında katıldığı Ali İhsan Varol‘un programı ile uzun süre gündemde kalmıştır.

İlk dönemlerde Vine videoları ve İnstagram ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Babası Aytaç Keklik eski bir Milli Güreşçi’dir. Annesi Afife Keklik ise sınıf öğretmeni’dir. İlköğretim eğitimini Sivas’ta tamamlamış ve Ortaokul döneminde Devlet Tiyatroları bünyesinde dönem oyunlarına dahil olmuştur. Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi mezunudur. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde eğitimine devam etmiştir.

Devlet Tiyatroları’nda usta isimlerden eğitimler alan Berk Keklik, Hevesim Yok isimli parçayı müzik severler ile buluşturmuştur. Ayrıca Duraktan Durağa adlı yarışma programını başlatan isim olmuştur. Resmi instagram hesabını Uberkuloz ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 2,1milyon civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz