Berk Hakman

Berk Hakman Türk dizi ve sinema dünyasının başarılı isimlerindendir. Yakışıklı oyuncu hakkında genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Ağustos ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası Erkin Koray‘ın Yeraltı Dörtlüsü grubunda yer alan Ataman Hakman’dır. Baba tarafından aslen Saraybosna’lı ve ailenin 2. çocuğudur. Can Hakman isminde bir abisi vardır. Boyu 1.78 cm, kilosu 75, burcu ise aslan’dır.

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünde bir süre okumuş ardından Antalya Tiyatro Atölyesi’ne katılmıştır. Oyunculuk yapmaya karar verdikten sonra, İstanbul’a yerleşmiştir. Eğitim hayatında ise en son, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’dan mezun olmuştur.

Müzik ile iç içe büyüyen Berk Hakman bas, klavye, piyano, gitar, bateri ve trompet çalabilmektedir. Müzik ile ilgili de bir hayali olduğunu dile getirmiştir. Müzikte kulağının çok iyi olduğunu, her enstrümanı kurcalayıp bir şeyler çıkarmaya çalıştığını, uzun zamandır yazdığı bir şeyler olduğunu ve satsada satmasada bunları bir albümde toplamayı düşündüğünü dile getirmiştir. İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Oyuncu olmasının yanı sıra iyi bir sinema izleyicisidir. Eskiden çok daha fazla sinema filmi izleyen usta oyuncu, abisinden sinema hakkında çok şey öğrendiğini belirtmiştir. Abisi bu alanda yüksek lisans yapmıştır. Konservatuvar’dan önce, Bergman ve Tarkovski filmleri izlediğini, oyuncu ve yönetmen isimleri konusunda ise hafızasının çok iyi olduğunu dile getirmiştir. Bazı filmleri ise sinemada 3-4 kere izlediği olmuştur. Rol aldığı Tepenin Ardı isimli sinema filmi, 11 ödüllü bir film’dir.

Berk Hakman oynadığı diziler;

2005 – Seher Vakti (Davut)
2005 – Kırık Kanatlar (Hristo)
2006 – Hatırla Sevgili (Deniz)
2006 – Felek Ne Demek
2009 – Es Es (Tercan)
2011 – Mazi Kalbimde Yaradır (Selim)
2012 – Suskunlar (Gurur)
2014 – Kaçak (Ertan)
2016 – Hayatımın Aşkı (Kaan)
2016 – Kurtlar Vadisi Pusu
2016 – Kehribar
2017 – Siyah İnci (Vural)
2017 – Ali Ekber Cevahir
2018 – Hakan: Muhafız

Oynadığı sinema filmleri;

2003 – Okul (Öğrenci Ersin)
2006 – Janjan (Janjan – Sadık Karayel)
2006 – Saklı Yüzler (İsmail)
2009 – Kampüste Çıplak Ayaklar (Ali)
2012 – Gözetleme Kulesi (Seslendirme)
2012 – Tepenin Ardında (Zafer)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz