Berdan Mardini

0

Berdan Mardini oyuncu ve şarkıcı olarak uzun yıllardır başarılı kariyerini sürdürüyor. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Berdan Mardini Kimdir?

Berdan Mardini şarkıcı, oyuncu, besteci, söz yazarı ve müzisyen’dir. Uzun yıllardır başarılı kariyerini sürdüren ünlü sanatçı İlköğretim 2. sınıf’a kadar Diyarbakır Çınar İlçesinde eğitimini sürdürmıştır.l Ardından Isparta Gelendost’ta ilköğretim eğitimin tamamlamıştır.

7 kardeş’ten 6.sı olarak dünyaya gelen Mardini, babasının mesleği nedeni ile eğitimini farklı illerde sürdürmek zorunda kalmıştır. İstanbul Avcılar Süleyman Nazif Lisesi mezunudur.

Berdan Mardini Nereli?

Berdan Mardini aslen baba tarafından Mardin’lidir. Mardin’in Yaylabaşı Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Berdan Mardini Boyu, Kaç Yaşında?

Berdan Mardini 1.80 cm boyunda ve 45 yaşındadır.
Berdan Mardini7

Berdan Mardini Evlimi? Eşi, Çocukları

Berdan Mardini 2010 yılında Fatoş Yelliler ile bir evlilik gerçekleştirmiş, evliliği 2021 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Ezmira Mardini isminde bir kızı, Miran Mardini isminde bir de oğlu vardır.

Boşanmasının ardından, Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa ve Söylemezsem Olmaz programlarında evliliği ile açıklamalarda bulunmuştur. Artık herşeyi unuttuğunu, mutlu ve huzurlu olduğunu, ayrıca çocuklarının velayetinin de kendisinde olduğunu dile getirmiştir.

Bir çok albüm çıkarmış ve şarkılar seslendirmiştir. Kendisine ait youtube video kanalı @BerdanMardini ‘de klip çalışmalarını yayınlamaktadır. Kanalında günümüz itibariyle 178 B abonesi bulunuyor. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi ise @berdanmardini 305bin civarında takipçi sayısına sahiptir.

Albüm Çalışmaları:

Aman Aman 2002
Türküler 2004
Sen Var Ya Sen 2004
Senden Çocuğum Olsun 2005
Annem Kızıyor 2006
Hazır mısın? 2008
Çek Tetiği 2011
Dur Bari 2013
Kimim Ben 2016

Jan – Sızı, Perçem ve Kurşun Yarası gibi diziler de rol almıştır.

Usta sanatçı son dönemde ticaret ile de ilgilenmektedir. Resmi twitter hesabında da yaptığı paylaşımda görüldüğü gibi, Mardin’de gül yetiştirmektedir. Güllerden tonlarca toplandığın belirten Mardini, “Mardini” markası ile kozmetik sektöründe parfümler, kolonyalar sıvı ve katı sabunlar ve oda kokuları vs. bir çok ürünün üretimini yapacağını dile getirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz