Beliz Şen

Beliz Şen Kimdir? kaç yaşında? son dönemde sıkça sosyal medya üzerinden ismini duyurmuştur. Hakkında ise merak edilen bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca özgeçmişi ve hayatı.

1993 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Beliz Şen, Başak burcudur. Boyu 1.72 cm, kilosu ise 57’dir. İzmir doğumludur, herkes tarafından tanınan ve sevilen sanatçı Bengü’nün yeğenidir. Yani ünlü şarkıcı Beliz Şen’in teyzesidir. Bengü ile de birlikte makyaj sırları ve özel bakım tüyoları ile ilgili video paylaşmıştır.

Çok küçük yaşlarda bir boğulma tehlikesi atlatmış ve o günden sonra yüzücü olmaya karar vermiştir. Yaklaşık olarak 16 seneden fazla bir süredir yüzen Beliz Şen, Arkas Spor Kulübü’nünde lisanslı yüzücüsüdür.


8 yaşında profesyonel olarak bir takım bünyesinde yüzmeye başlamıştır. Ege ve Akdeniz Bölgesi 1.lik, 2.lik ve 3.lükleri vardır. 2010 yılında ilk Türkiye Açık Yaş Madalyasını kazanmıştır. 100 mt sırtüstü Türkiye 2.liği ve 50 mt sırtüstü Türkiye 3.lüğü bulunmaktadır. Ve Daha bir çok başarıya sahiptir.

Yaşar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Üniversitede %100 burslu olarak okumuştur. Günümüzde Yüksek Lisans yapmak istemektedir. 23 Nisan 2016 tarihinde ilk videosunu youtube üzerinden paylaşmıştır. Özgün içerikleri ve sempatikliği ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. özellikle Makyaj üzerine paylaşımlar yapan Beliz Şen’in en sevdiği renk Mor’dur.

Beni Tanıyın videosunda kısa kısa sorulara verdiği cevaplar. Unutamadığı diziler, Çemberimde Gül Oya ve Asmalı Konak, en sevdiği kozmetik ürün markaları, Mec ve sefora, sevdiği ruj rengi kırmızı, sevdiği kitap Zlatanın Günlüğü, sevdiği yemek Zeytinyağlı Barbunya.

Hangi takımlısın sorusuna ise Galatasaray diye cevap vermiştir. Vücudunda üç dövme bulunmaktadır, bunlardan birisi gülümse, diğer sonsuz anlamlarını taşımaktadır. İzmirde en sevdiği yer ise Gül Sokak’tır sebebini ise evine yakın olması diye açıklamıştır. Zara mağazasından alışveriş yapmayı sevmektedir. Son olarak İzmir’de dünyaya gelmiş ancak baba tarafından da aslen İzmirlimi? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz