Bekir Develi

Bekir Develi hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 Almanya Bielefeld doğumludur, İlkokulu Almanya’da, Ortaokul ve Lise eğitimini ise Adana’da tamamlamıştır. Ardından Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.

Eğitimini aldığı bölüm hariç neredeyse tüm işleri yapmıştır. Ütücülük, kuyumculuk, tiyatro oyunculuğu, eskimo satıcılığı, radyo spikerliği ve ticaret. 5 sene TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ramazan Sevinci isimli programı hazırlamış ve sunmuştur.

Bugüne kadar bir çok amatör tiyatro grubu ile sahne alan Bekir Develi oyunculuk eğitimide almıştır. Kendi yazıp sahnelediği 5 Stand-up gösterisi bulunmaktadır. kendisinin yazıp sahnelediği 5 Stand-up gösterisi vardır.


En son Trt 1 ekranlarında yayınlanan Bekir Develi ile Annemin Yemeği isimli programı sunmuştur. Bugüne kadar 15 televizyon programı yapmış, bazı televizyon programlarının da canlı sunumunu üstlenmiştir. 2018 yılında Allah Cümlemizi Korusun isimli kitabını okurseverler ile buluşturmuştur.

Aslen Adana’lıdır, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sunduğu programlardan bazıları;

Kardeşlik Sofrası, El Alem Ne Der? Seçmen Ne Der? Anadolu Gezgin, Arife Tarif, Sütlü Kahve, Bayram Şekeri. Gez Göz Arpacık, İstanbul’da Ramazan, Dünya’da Ramazan, Ramazan Sevinci, Kim Bilecek, Keşif Zamanı ve Annemin Yemeği.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz