Bekir Başevirgen

0

Bekir Başevirgen Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Manisa Milletvekili olarak Meclis’te yer almaktadır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

20 Haziran 1975 tarihinde aslen Manisa, Turgutlu’da dünyaya gelen Bekir Başevirgen’in annesi Gülnur Hanım, babası ise Hasan Kutsal’dır. Manisa Turgutlu Lisesi’nden 1993 yılında mezun olmuştur.

Celal Bayar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü profesyonel iş yaşamına adım atması nedeni ile 4. sınıfta bırakmıştır. 1995 ve 2002 yılları arasında aile işletmesini devir almış, 2002 ve 2006 arasında Turgutlu Vestel Bayiliği, 2006’dan günümüze ise Turgutlu ilçesinde Sigorta Acenteliği işini sürdürmüştür. Uzun süre TARSİM ve SEFEM sertifikaları kapsamında sigortacılık yapan Bekir Başevirgen evlidir ve evliliğinden üç evladı vardır.

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi’dir. Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kurultay Delegeliği görevlerinde yer almış, Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeliği yapmıştır.

2019 yılında Meclis’te Haydi Çocuklar Camiye isimli proje ile yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz