KimNereli.net

Bear Grylls

Bear Grylls Kimdir?

Gazeteci - Yazar, Oyuncular, Sunucu & Spiker

24 Mart 2018

4.399 kez okundu

Edward Michael Bear Grylls
Gerçek adı: Edward Michael Bear Grylls
Doğum Tarihi: 07/06/1974 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Shara Grylls ile)
Boy: 1.82
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu Sunucu Yazar
Doğum yeri: İngiltere

Bear Grylls Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Britanya asıllı Bear Grylls üç yıl İngiliz Özel Havacılık Kuvvetleri’nde görev yapmıştır. 1996 senesinde bir paraşüt atlama eğitiminde paraşütün havada yırtılması sonucu omurgası 3 yerden kırılmıştır. Ardından Kraliyet Özel Kuvvetlerdeki görevinden ayrılmak zorunda kalmıştır. Burcu İkizler‘dir.1998 yılında Everest’e tırmanan en genç dağcı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na ismini yazdıran Bear Grylls komando ve aynı zamanda siyah karate kuşak sahibidir.

Ülkemizde İnsan Doğaya Karşı belgesel programı ile tanınan Bear Grylls bu programda özel kuvvetlerde aldığı silahsız dövüş, çöl ve kutup savaş taktikleri ve zor şartlarda hayatta kalma tecrübelerini ekran yansıtmaktadır.

Türkiye’de TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan İnsan Doğaya Karşı programının maceracı kişiliği Bear Grylls, 1974 yılında İngiltere‘de dünyaya gelmiştir. İnsanın doğaya karşı acizliğini, ne gibi durumlara karşı neler yapılabileceğini, hayatta kalmak için nelerin yenebileceğini ve daha bir çok mücadele tekniği ile izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşatmaktadır.

Maceracı kişiliğinin yanı sıra yazar, sunucu ve oyuncu kimliği ile ülkesinde tanınan Bear Grylls İngiltere sahilinde bir yelkenli ile adım attığı maceracı yolculuğunu belgesele dönüştürmüş ve tüm dünyada Discovery Channel aracılığı ile izlenmektedir.

2000 yılında Shara Grylls ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Huckleberry Edward Jocelyne Grylls, Marmaduke Mickey Percy Grylls ve Jesse Grylls isimlerinde üç çocuğu vardır.Bugüne kadar Mud, Sweat and Tears, A Survival Guide for Life, Facing Up: A Remarkable Journey to the Summit of Mount Everest, Ghost Flight, Mission Survival 3, Way of the Wolf, Mission Survival 5: Claws of the Crocodile, Tracks of the Tiger, Your Life – Train For It by Bear Grylls, True Grit, Fuel for Life, Strike of the Shark, Mission Typhoon, Lair of the Leopard, Burning Angels, Rage of the Rhino, Mision Raptor, Mission Jaguar, With Love Papa, The Sea Challenge ve daha bir çok kitabı yazmıştır. Yazdığı tüm kitapları yaşadığı maceralı hayatındaki kesitler ile birleştirerek okuyuculara sunmuştur.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bear Grylls
Gerçek adı: Edward Michael Bear Grylls
Doğum Tarihi: 07/06/1974 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Shara Grylls ile)
Boy: 1.82
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu Sunucu Yazar
Doğum yeri: İngiltere
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

354.208 kez okundu

2.

Tarık Akan

281.142 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

218.756 kez okundu

4.

Volkan Demirel

206.741 kez okundu

5.

Tarkan

199.328 kez okundu

6.

Emre Mor

185.248 kez okundu

7.

Ersay Üner

181.788 kez okundu

8.

Serdar Ortaç

164.489 kez okundu

9.

İrem Derici

160.401 kez okundu

10.

Mustafa Ceceli

155.170 kez okundu

İllere Göre Ünlüler