Batın Uçan

Batın Uçan Alparslan: Büyük Selçuklu adlı dizinin oyuncu kadrosuna Kavurd Bey karakteri ile dahil olmuştur. Ünlü oyuncu hakkında ekran severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Batın Uçan Kimdir? Nereli?

1996 doğumlu ünlü oyuncu İstanbul doğumludur. Sanatçı bir ailede yetişmiş, babası Cem Uçan‘dır. Ayrıca amcaları da oyuncu olan Gökhan Uçan ve Yiğit Uçan‘dır. Aslen baba tarafından Bosna Hersek (Boşnak) kökenlidir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2015 senesinde rol aldığı Filinta Bin Yılın Şafağında adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra rol aldığı Payitaht: Abdülhamid adlı dizi ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Payitaht dizisinde babası Cem Uçan ile birlikte rol almıştır.

En son ise TRT 1 ekranlarının sevilen dizilerinden Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Kavurd bey karakteri ile kamera karşısına geçmiştir.

Ayrıca yakışıklı oyuncu 2018 senesinde Deliler Fatih’in Fermanı adlı sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Batın Uçan Boyu, Kilosu:

Ünlü oyuncunun boyu 1.88 cm, kilosu ise 80’dir. Spor ve atletik bir yapıya sahip olan başarılı isim bir çok spor dalı ile yakından ilgilenmekte, her dönem spor yaparak formunu korumaya gayret etmektedir. Bazı kaynaklarda belirtildiği üzere bekar olan Batın Uçan’ın sevgilisinin ismi Özge Ergin’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz