Başak Parlak

0

Başak Parlak oyunculuğu ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Ekran severler tarafından ise sıkça nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu ve oynadığı diziler gibi bir çok soru merak konusudur.

03 Kasım 1989 tarihinde dünyaya gelen güzel oyuncu, Yay burcudur. Boyu, 1.70 cm, kilosu ise 49’dur. Aslen Tekirdağ, Şarköy doğumludur. Burcu isminde bir kız kardeşi vardır.


Maltepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve AB Bölümünden mezun olmuştur.

İlk oyunculuk deneyimini 2003 yılında rol aldığı Zalim isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. 2011 yılında Star Tv ekranlarında Hayret Bir Şey adlı güldürü programının sunuculuğunu üstlenmiştir. Şaft Tiyatro Siz Tek Ben Hepiniz isimli oyununda, 3 sezon Eda karakteri ile sahne almıştır. Oyunculuğun yanında tiyatroda da sıkça görmek istediğimiz oyuncular arasında yer almaktadır.

Başak Parlak bugüne kadar oynadığı sinema ve diziler;

Sırlar Dünyası, Ayışığı Neredesin, Büyük Buluşma, Acı Hayat, Beşinci Boyut, Emret Komutanım, Doktorlar, Geceler Yarim Oldu, Memleket Hikayeleri, Serçe, Papatyam, SüpüRRR, Uygun Adım Aşk, Mahpeyker Kösem Sultan, Yamak Ahmet, Bugünün Saraylısı, Neva, Şevkat Yerimdar, Bana Adını Sor, Sevdam Alabora, Bir Deniz Hikayesi, Şevkat Yerimdar 2, Kış Güneşi ve Bebek Geliyorum Demez isimli sinema ve dizilerde rol almıştır.

Oyunculuk hayatının çok sıkı ve kalabalık bir şekilde ilerlemesinden dolayı set dışında yalnız kalmayı sevmektedir. Bu nedenle kitap okumak, resim yapmak ve takip ettiği dizileri izlemekten hoşlanmaktadır. Bir röportajında, evlilik ile ilgili bir planı olmadığını, bir çok projede gelinlik giydiğini ancak yakın zamanda böyle bir düşüncesi olmadığını dile getirmiştir. Tavşan isminde bir kedisi vardır. Sıkı bir Galatasaray taraftarıdır. Örnek aldığı oyuncu yok, ama beğendiği bir çok oyuncu mevcuttur. En sevdiği renk kırmızı’dır.

Sosyal medya hesaplarını sık kullanan güzel oyuncu özellikle İnstagram hesabı üzerinden sıkça paylaşım yapmaktadır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz