KimNereli.net

Başak Demirtaş

Başak Demirtaş Kimdir?

Başak Demirtaş
Gerçek adı: Başak Demirtaş
Doğum Tarihi: 1977 (42 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Selahattin Demirtaş ile)
Meslek: Öğretmen
Doğum yeri: Diyarbakır

Başak Demirtaş Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Başak Demirtaş aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Hanım hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılında dünyaya gelen Başak Demirtaş baba tarafından aslen Diyarbakır’lıdır ve Diyarbakır’da doğmuştur. Annesi ev hanımı, babası ise işçi emeklisidir. Babası’da gençlik yıllarında eşi gibi siyaset ile ilgilenmiş, 80 darbesinde Başak Hanım henüz 5 yaşında iken babası hapis yatmıştır.

Eşi Selahattin Demirtaş ile çocukluk yıllarından tanışıklığı bulunan Demirtaş, aynı mahallede oturmuş henüz 15’li yaşlarda iken tanışmışlardır. Ardından evlenmişlerdir bu evliliklerinden iki kızı vardır.

14 seneden fazladır öğretmenlik mesleğini sürdüren Başak Demirtaş, en son memleketi Diyarbakır’da bir köy okulunda öğretmen olarak çalışmıştır. Özellikle eşi gibi kendisi de müziğe oldukça ilgilidir, ayrıca bisiklete binmek, fotoğraf çekmek ve dağ gezileri en sevdiği hobileri arasında yer almaktadır. Çocuk gelişimi uzmanı ve ana okulu öğretmeni olan Başak Hanım’ın iki kızı vardır, çocuklarının isimleri ise Delal ve Dilda’dır. Çocukları konservatuvar’da okumaktadırlar. Kızları babaların bestelerini seslendirmekte, gitar ve saz çalabilmektedirler.

Günümüzde eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Hanım’ın ismi sıkça medya da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçmektedir. ilerleyen günlerde aday olabileceği belirtilmekte, aday olması yönünde de ciddi bir talep söz konusudur. Yaşantısını günümüzde ailesi ile birlikte Diyarbakır’da sürdürmektedir. Eşi ise bilindiği üzere uzun süredir cezaevinde’dir.


Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başak Demirtaş
Gerçek adı: Başak Demirtaş
Doğum Tarihi: 1977 (42 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Selahattin Demirtaş ile)
Meslek: Öğretmen
Doğum yeri: Diyarbakır
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

374.036 kez okundu

2.

Tarık Akan

290.558 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

287.709 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

224.644 kez okundu

5.

Tarkan

219.376 kez okundu

6.

Volkan Demirel

217.721 kez okundu

7.

Emre Mor

192.031 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.209 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

176.875 kez okundu

10.

İrem Derici

172.652 kez okundu