KimNereli.net

Başak Demirtaş

Başak Demirtaş Kimdir?

Başak Demirtaş
Gerçek adı: Başak Demirtaş
Doğum Tarihi: 1977 (42 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Selahattin Demirtaş ile)
Meslek: Öğretmen
Doğum yeri: Diyarbakır

Başak Demirtaş Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Başak Demirtaş aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Hanım hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılında dünyaya gelen Başak Demirtaş baba tarafından aslen Diyarbakır’lıdır ve Diyarbakır’da doğmuştur. Annesi ev hanımı, babası ise işçi emeklisidir. Babası’da gençlik yıllarında eşi gibi siyaset ile ilgilenmiş, 80 darbesinde Başak Hanım henüz 5 yaşında iken babası hapis yatmıştır.

Eşi Selahattin Demirtaş ile çocukluk yıllarından tanışıklığı bulunan Demirtaş, aynı mahallede oturmuş henüz 15’li yaşlarda iken tanışmışlardır. Ardından evlenmişlerdir bu evliliklerinden iki kızı vardır.

14 seneden fazladır öğretmenlik mesleğini sürdüren Başak Demirtaş, en son memleketi Diyarbakır’da bir köy okulunda öğretmen olarak çalışmıştır. Özellikle eşi gibi kendisi de müziğe oldukça ilgilidir, ayrıca bisiklete binmek, fotoğraf çekmek ve dağ gezileri en sevdiği hobileri arasında yer almaktadır. Çocuk gelişimi uzmanı ve ana okulu öğretmeni olan Başak Hanım’ın iki kızı vardır, çocuklarının isimleri ise Delal ve Dilda’dır. Çocukları konservatuvar’da okumaktadırlar. Kızları babaların bestelerini seslendirmekte, gitar ve saz çalabilmektedirler.

Günümüzde eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Hanım’ın ismi sıkça medya da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçmektedir. ilerleyen günlerde aday olabileceği belirtilmekte, aday olması yönünde de ciddi bir talep söz konusudur. Yaşantısını günümüzde ailesi ile birlikte Diyarbakır’da sürdürmektedir. Eşi ise bilindiği üzere uzun süredir cezaevinde’dir.


Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başak Demirtaş
Gerçek adı: Başak Demirtaş
Doğum Tarihi: 1977 (42 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Selahattin Demirtaş ile)
Meslek: Öğretmen
Doğum yeri: Diyarbakır
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.090 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.246 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.028 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.786 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.113 kez okundu

6.

Tarkan

223.851 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.478 kez okundu

8.

Emre Mor

194.195 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.404 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.832 kez okundu