Barun Sobti

Barun Sobti hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Hint asıllı yakışıklı oyuncu Barun Sobti Hindistan’ın Delhi Şehrinde doğmuştur. Doğup büyüdüğü Delhi’de, St. Marks Ortaokulunu bitirmiştir. Bollywood oyunculuk dünyasına giriş yapmadan önce uzunca bir süre, Jindal Telekom isimli bir Telekominikasyon şirketinde 7 sene kadar Operasyon Yöneticisi olarak çalışmış ve iş hayatını sürdürmüştür.

Ülkesi Hindistan’da olduğu kadar Türkiye’de de ciddi bir hayran kitlesine ve tanınırlığa sahiptir. Özellikle Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Bir Garip Aşk isimli dizide canlandırdığı İş Adamı Arnav Singh Raizada karakteri ile tanınmıştır. Dizi Türkiye’de yayınlanan ilk Hint dizisi olmuştur. Ayrıca Türkiye ile birlikte tam 40 ülkede dizi yayınlanmış gösterime girmiştir. Dizi öncesinde Türkiye’ye hiç gelmediğini ama geldikten sonra Türkiye’nin büyüleyici ve harika bir ülke olduğunu gördüğünü dile getirmiştir. Dünya sinemasında en beğendi aktör ise Amitabh Bachchan’dır.

Yakışıklı oyuncu, 2013 senesinde İngiliz dergi Eastern Eye tarafından en seksi Asyalı yarışmasında 3. olmuştur. Boyu 1.79 cm, kilosu 80, burcu ise aslan’dır.

Barun Sobti evli mi? eşi, çocuğu, ailesi;

12 Aralık 2010 yılında Pashmeen Manchanda ile evlenmiştir. 28 Haziran 2019 tarihinde bu evliliğinden bir kızı olmuştur. Kızına Övgü anlamını taşıyan Sifat ismini verdikleri belirtilmiştir.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, sık sık eşi, çocuğu ve ailesi ile birlikte mutlu birlikteliğini takipçileri paylaşmaktadır. Ünlü oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 527bin civarındadır. Twitter hesabında ki bu sayı ise 155,9 B…

Oynadığı sinema ve diziler;

2011 – Bir Garip Aşk (Dizi)
2014 – Main Aur Mr. Riight
2016 – Tu Hai Mera Sunday
2016 – Satya Ki Kiran
2016 – Satra Ko Shaadi Hai
2017 – Tanhaiyan
2019 – 22 Yards

Dini inancı hakkında ise sıkça sorular sorulmaktadır. Bilindiği üzere Hinduizm dini inancına sahiptir. Hinduizm İslam ve Hrıstiyanlık’tan sonra dünyanın en yaygın 3. dini’dir.

3 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz