Bartu Soral

Ekonomist ve yazar Bartu Soral Ortaokul ve Lise eğitimini Ankara Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Ardından Kanada Saint Mary’s Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans ve Dalhousie Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

Özellikle finansal piyasalar ve kalkınma ekonomisi üzerine uzmandır. Ulusal ve uluslararası bir çok yayın ile birlikte yurtiçi ve yurt dışında konferans ve panelde tebliğ çalışmalarında bulunmuştur.

Özel sektörde iş hayatına atılan Bartu Soral ilk olarak Polat Holding ve ardından Koç Holding bünyesinde çalışmış 2003 senesinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programına katılmış ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Program Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

2009 senesinde bu görevinden ayrılmış, günümüzde ise özel sektör ve uluslararası kuruluşlara danışmanlık yapmakta ayrıca Başkent Üniversitesi’nde dersler vermektedir. 1970 yılında dünyaya gelmiş aslen Ankara doğumludur.

Bugüne kadar Banking Crises and Bankruptcy For Profit in Turkey, Türkiye’de Bitmeyen Ekonomik Kriz, Türk Ekonomisinde Değişim, Tünelin Sonu Kriz ve Paralel Kürdistan Kumpası isimli kitapların altına imzasını atmıştır.

1 Yorum

  1. Size Calgary Canada dan yazıyorum. Bugünkü Halk Tv deki konusmalarınızdan son derece mutluluk duydum. Sizin gibi aydın insanlara olmadığı kadar şu anda Türkiyenin ihtiyacı var Sizi kutluyorum lütfen devam edin. Ben 85 yaşında bir ATATÜRK Kızıyım. Selamlar.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz