Barış Bozkurt

0

Barış Bozkurt hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılının Nisan ayında aslen Ankara’da dünyaya gelen Barış Bozkurt Mehmet Akif Ersoy Lisesi, ardından Ankara Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü’nden mezun olmuştur.

Henüz 16 yaşında iken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi bünyesinde ses teknisyeni olarak çalışmış, bir dönem kameramanlık yapmıştır.

İstanbul Milletvekili olan Mehmet Sevigen’in parti yönetiminden ayrılması sonucu mikrofonu teslim almış ve o dönemin genel başkanı olan Deniz Baykal‘ı anons ederek hayatının dönüm noktasını yaşamıştır. Daha sonra CHP ‘nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmuş ve Barış Bozkurt bu kez Kılıçdaroğlu liderliğinde partinin referandum mitinglerinde yer almıştır. Ara ara mitinglerde şiirler okumuş ve partilileri coşturmuş, diğer bir yandan konuşma notlarını belirli bir düzende kürsüye yerleştiren isim olmuştur.

Zeynep Bozkurt ile evlidir ve bir evladı vardır. Ankara’da doğmuş, baba tarafından ise aslen Erzurum Şenkaya İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Yaşantısını ailesi ile birlikte Ankara’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz