Banu Koç Çakan

0

Banu Koç Çakan hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Aslen nereli? kaç yaşında? medeni durumu, mesleki kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans mezunudur. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü ve Özel Doğuş Lisesini bitirmiştir.

Kurumsal iş hayatında, yönetici ve üst düzey yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. PWN (Professional Women’s Network) üyesidir. 2015 yılında çalışanların iş başarısı, tatmini ile kurum verimliliğine etki eden, gelişim programları sunan bcc Türkey ( Balance and Change Center Turkey) isimli eğitim ve danışmanlık firmasını kurmuştur.

Banu Koç Çakan mesleği, üyelik ve çalışmaları;

Endüstri ve Örgüt Psikoloğu, Duygusal Zeka ileri eğitmenidir. Endüstri ve örgüt psikoloğu olarak iş psikolojisi ve duygu bilimi yapı taşında eğitimler vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda, üst düzey yöneticilere “Duygusal Zeka Mentorluğu” yapmaktadır. Maltepe Üniversitesinde öğretim üyesi görevini yürütmekte ve Kariyer Planlama dersi vermektedir. Aynı zamanda, kadınların sosyal ve iş yaşamlarında güçlenmesinin çok önemli olduğuna inanmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kadın Konuk Evlerindeki mağdur kadınlarımızı, Nef Vakfı ve https://bccturkey.com işbirliği ile yürütülen ve bir sosyal Sorumluluk Projesi olan “Hay Atölye”leri kapsamında” tekrar hayata bağlamak, özgüven kazandırmak için gelişim programları yürütmüştür.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından PCC (Professional Certified Coach) ünvanlı, Endüstri Psikoloğu olan sayılı koç ve eğitmenlerden biridir. 2018-2020 dönemi ICF Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmıştır. Bir kadın girişimcidir ve Kagider Üyesidir.

Banu Koç Çakan evli, Batu ve Zeynep Melis adında iki çocuk annesidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz