Banu Fotocan

0

Banu Fotocan kaç yaşında? Hangi sinema filmlerinde ve dizilerde rol aldı. Kısaca oyunculuk kariyeri ve hayatı.

1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuk eğitimine ilk başladığında Şahika Tekand ile çalışmış 10 sene onunla birlikte tiyatro yapmıştır. Maalesef başarılı oyuncunun aslen nereli olduğu, eğitimi ve medeni durumu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır. Resmi sosyal medya hesaplarında ki paylaşımlarından da anlaşılacağı üzere oyuncu kimliğinin yanı sıra hayvan

Banu Fotocan rol aldığı sinema ve diziler;

Herkes Kendi Evinde, Alfabetik Düşler (Kısa Film), Saklı Yüzler, Taş Yastık, Bahtı Kara, Hayat Var, Buhar (Kısa Film), Tepenin Ardı, Mavi Dalga, Sivas, Çetin Ceviz 2, AYdede ve Tuzdan Kaide isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Oynadığı diziler ise Karanlıkta Koşanlar, Ayışığı Neredesin, Çemberimde GÜl Oya, Yaprak Dökümü, Annem, Kayıp Şehir, Kayıp ve Halka.

4. Ankara Film Festivali 2013 ‘te Tepenin Ardı isimli sinema filminde En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

2018 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Halka isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Nurten karakterini canlandıracağı açıklanmıştır.

Sahne aldığı tiyatro oyunları;

1994 Canlanan Mekan, 1995 Gergedanlaşma, 1998 Beş Kısa Oyun, 1999 Oyuncu, 2003 Unutmak, 2005 Döne Döne, 2008 Leonce ve Lena, 2010 Son Bir Kez, 2011 Tiyatro Öldü ve 2013 Mitoz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz