Balım Gaye Bayrak

0

Balım Gaye Bayrak rol aldığı diziler ile adından söz ettirmeyi başaran çocuk oyuncular arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2006 İstanbul doğumlu çocuk oyuncu Balım Gaye Şair Nedim Ortaöğretim Okulu’nda eğitim almış, günümüzde Lise eğitimini sürdürmektedir. Boyu 1.48 cm, kilosu 37, burcu ise koç’tur. Saç rengi açık kumral, göz rengi mavi, kuşları çok seviyor, ayrıca daha küçük yaşlarda iken en sevdiği çizgi film’in hello kitty olduğu belirtilmiştir. Günümüzde ise oyunculuk ve eğitimi dışında, gezmekten ve alışveriş yapmaktan büyük keyif almaktadır.

Annesi bir röportaj’da Balım Gaye ile ilgili, kendi kendine çok küçük yaştan itibaren hayal kurup tiyatroculuk oynadığını belirtmiştir. Hatta bir hikayesi olduğunu, oyunu her oynadığında onu ilgi ile izlediklerini ve o dönemden oyunculuk üzerine büyük bir yeteneğe sahip olduğunu anladıklarını dile getirmiştir. Günümüzde ise onu dizilerde izleyip, düşüncelerinin gerçek olduğunu görmekten keyif aldıklarını belirtmiştir.

Balım Gaye Bayrak oynadığı dizi, film;

2012 yılında İki Dünya Arasında dizisinde ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Ardından Arka Sokaklar, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Küçük Ağa, Alija, Adını Sen Koy ve Bugünün Saraylısı gibi bir çok dizide rol almıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan Evlat Kokusu dizisinde Ela karakterini canlandırmış ve en son Yemin isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. 2015 senesinde Münafık adlı sinema filminde, 2018 yılında ise Ailecek Şaşkınız 2 isimli sinema filminde rol aldı.

Balım Gaye Bayrak İstanbul’da dünyaya gelmiştir ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır. Sosyal medya hesabı olarak sadece instagram’ı kullanmakta, günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 22,6bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz