Bahri Tanrıkulu

Milli Tekvandocu Bahri Tanrıkulu 1980 Ankara doğumlu, baba tarafından aslen Diyarbakır, Bismil’lidir. Kendisi gibi Milli tekvandocu Azize Tanrıkulu kız kardeşidir.

Çocukluk yaşlarında iken ailesine doktor tavsiyesi tarafından bu spor önerilmiştir. En büyük zevklerinden biriside motosiklet tutkusudur.

En son Spor Bakanlığında Müşavir, Dünya Olimpiyat Üyesi Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Sporcu Komisyonluğu Başkanlığında ve İstanbul Büyükşehir Belediye Taevwondo takımı antrenörlük görevlerini üstlenmiştir.

2009 yılında Tekvando eski dünya şampiyonu olan Avustralya’lı Tina Morgan ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2010 doğumlu Kaan isminde bir oğlu vardır.

Dünya Şampiyonluğu yaşayan Bahri Tanrıkulu lise ve üniversite eğitimlerini Antalya’da tamamlamıştır. Bir çok ulusal ve uluslararası müsabakada ülkemizi başarı ile temsil etmiştir.

Geçmişten günümüze 2003 Almanya Dünya Şampiyonasında Bronz, 2004 Atina Olimpiyat Oyunlarında Gümüş, Aynı yıl Norveç Avrupa Şampiyonasında Bronz, 2005 Letonya Avrupa Şampiyonasında Gümüş ve Atina Olimpiyatlarında Gümüş, 2006 Almanya Avrupa Şampiyonasında Gümüş, 2007 Pekin Dünya Şampiyonasında Altın, 2008 Roma Avrupa Şampiyonasında Gümüş, 2009 Bakü Dünya Takımlar Şampiyonasında Altın ve 2009 Kopenhag Dünya Tekvando Şampiyonasında Altın madalya kazanarak Türk Milli bayrağını dalgalandırmayı başarmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz