Bahar Yanılmaz

Bahar Yanılmaz çocukluğundan beri tiyatroya karşı ilgi ve yeteneği olan Bahar Yanılmaz, ilk kez 1994 yılında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde “Makine” isimli çocuk tiyatrosunda oynamıştır. Aslen, 1980 yılında Rize’de doğmuştur.

Ardından “Sevdalı Bulut” isimli çocuk oyununda yer almıştır. 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne girmiştir.

Aynı zamanda meslektaşı olan Göker Ersivri ile tiyatro da tanışıp evlenmişlerdir. 2003 yılında ekranların karşısına reklam oyunculuğu ile geçti. 2005 yılında Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ‘Teneke’ isimli oyunda rol almıştır. 2006 yılında Emre Kınay ve İclal Aydın gibi önemli isimlerle oynadığı İki Aile dizisinde Damla karakteriyle seyircinin beğenisini kazanmıştır. Daha sonra 2008 yılında oyuncu Emre Kınay’ın kurmuş olduğu Duru Tİyatro’da Aşk Her Yerde ve Masalsız isimli oyunlarda rol almıştır.

Oynadığı diziler: Bir İstanbul Masalı, Kapıları Açmak, Esir Kalpler, İki Aile, Geniş Aile, Mavi Kelebekler dizileridir. Filmleri: Pus, Gomeda, Düş Kırgınları’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz