Bahar Korçan

0

Bahar Korçan hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Türkiye’nin başarılı moda tasarımcılarından olan Bahar Korçan lise döneminde bir öğretmeninin kendisini modaya yönlendirmesi ile tasarım alanına yönelmiştir. Naturel adlı koleksiyonu 1992 yılında İTKİB’in düzenlemiş olduğu yarışmaya sunmuş ve yarışmayı kazanarak isminden söz ettirmiştir.

Türkiye’nin ilk moda tasarım ofisini 1993 yılında Bahar Korçan açmıştır. Yonca Evcimik, Demet Akbağ, Sezen Aksu ve Tarkan gibi isimler ile çalışmıştır. Tasarımcı kimliğinin yanı sıra şiir ve öyküleri ilede adından söz ettiren Korçan günümüzde seramik döşeme, sofra takımı ve kırtasiye gibi bir çok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.

İlk eşinden Lal isminde bir kızı vardır, ikinci evliliğini ise Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Cem Görk ile gerçekleştirmiştir. Resmi twitter hesabında Düşünür, okur, yazar, çizer, doğayı ve hayvanları çok sever. açıklaması bulunmaktadır.

2016 yılında Yumurtalık kanseri teşhisi konmuş ve kemoterapi tedavisi görmüş ve ameliyat olmuştur. 2021 yılında 57 yaşında yaşamını yitirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz