Bahar Eriş

Bahar Eriş akademisyen ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Çocuklarda yetenek gelişimi ve üstün yetenek üzerine odaklanan yazar hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca biyografi bilgileri, eğitimi ve hayatı.

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden 1995 yılında mezun olmuştur. 1997 yılında aynı üniversitede İngilizce Öğretmenliği bölümünden pedagojik formasyon diploması almıştır. Ardından Fulbright bursu ile Amerika’ya gitmiş, 1998 ve 2004 yılları arasında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür.

Üstün yetenek eğitimi alanında masterini tamamlamış, yine aynı okul bünyesinde doktora çalışmalarını tamamlamıştır. 6 senelik eğitimi döneminde, Teachers College’da öğretmenlik yapan Bahar Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra ise 10 sene (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde üstün yetenek eğitimi konusunda dersler vermiştir. 2015 ve 2017 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiş, 22 senedir profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır.

Bahar Eriş kitapları;

Her Çocuk Üstün Yeteneklidir, 2013
Gölgedeki Yıldızlar – Disleksinin Gizli Yetenekleri
Anne Beynim Aç, Alfa Yayınları
Çocuklar Nasıl Başarır? Alfa Yayınları (Mümin Sekman ile beraber)
Çocuklar Nasıl Başarır? 2

Maalesef Dr. Bahar Eriş’in aslen nereli olduğu, doğum yeri, doğum tarihi ve yaşı gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz