Aziz Üstel

0

Babası Mühendis, annesi ise Robert Koleji mezunudur.

Salih Üstel ve Yeta Üstel çiftinin çocuğu olarak 1946 yılında dünyaya gelen Aziz Üstel’in Enis isminde bir erkek kardeşi vardır. Anne ve babası Aziz Üstel henüz 7 yaşında iken ayrılmışlardır. Babası Mühendis, annesi ise Robert Koleji mezunudur.

Annesinin ve babasının ayrılmasının ardından yaşantısını 18 yaşına kadar babası ve üvey annesi ile beraber San Francisco’da sürdürmüştür.

Yurt dışında bir gelenek gibi olan 18 yaşına gelince çocuğun evden ayrılma gerekliliği Aziz Üstel içinde geçerli olmuş ve usta sunucu o genç yaştan itibaren yaşantısını tek başına sürdürmek zorunda kalmıştır.

Evden ayrıldıktan sonra bir dönem Teksas petrol kuyularında ve belediye lağım temizliği gibi işlerde çalışmış kazandığı paraları biriktirerek eğitimine harcamıştır. Amerika’da California Üniversitesi İletişim Bölümü mezunu’dur.

Türkiye’nin tanıdığı isimlerden olan Nazlı Ilıcak Aziz Üstel’in dayısının kızıdır.

Türkiye’ye döndükten sonra askerliğini yapmış ve Bilgi Yayınevinde çevirmen olarak çalışma hayatına atılmıştır. Daha sonra Tercüman Gazetesi Yan Yayınlar Genel Müdürlüğü görevine getirilmiş ardından Günaydın Gazetesi ile çalışma hayatını sürdürmüştür.

1974 senesinde Türkiye’de yayınlanan yabancı dizilerin çevirmenlik görevini üstlenmiş, TRT’de 9 yıl Gecenin Konukları isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Daha bir çok kanalda görev alan usta isim Galatasaray Spor Kulübü üyesidir.

Bir kaç evlilik gerçekleştiren Aziz Üstel günümüzde Filiz Üstel ile evlidir. Günümüzde Star Gazetesi köşe yazarlığı ile mesleki hayatını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz