Füsun Eyüboğlu

0

Ayşegül Füsun Eyüboğlu Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi’dir. Prof. Dr. Ayşegül Eyüboğlu hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Prof. Dr. Ayşegül Füsun Eyüboğlu, 1965 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitiminin ardından 1976-1983 yılları arasında ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 1983 ve 1990 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini tamamlayıp doktor olarak mezun olmuştur. 1991- 1996 yılları arasında Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Merkezinde Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Prof. Dr. Ayşegül Füsun Eyüboğlu, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden doktor olarak mezun olduğunda atandığı Uşak Devlet Hastanesi Acil Servisinde Pratisyen Doktor olarak 1991 yılına kadar görev almışır. Eyüboğlu, 1994- 1996 yılları arasında Doktora Sonrası Araştırmacı olarak ABD’de Pennsylvania Üniversitesi Göğüs Hastalıkları ve Yoğun Bakım Bölümü, Pulmoner İmmünoloji Ünitesinde Granülomatoz hastalıklar immunolojisi çalışmalarında bulunmuştur.

1997-1999 yılları arasında Ankara’da Uzman Doktor olarak Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapmış ve burada 2000 yılının Kasım ayında Yardımcı Doçent, 2007 yılının Nisan ayında da Profesör unvanını almıştır.

Başkent Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı doktoru olarak görev yapmaya devam etmektedir. 10 Mart 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz