Ayşe Tolga

Ayşe Tolga Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunu’dur. Sağlık, moda, spor, kültür ve sanat konuları ile ilgili bir çok programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir.

Özellikle Şehnaz Tango dizisi ile oyunculuk dalında tanınmayı başaran Ayşe Tolga bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İkizler burcudur. 2013 yılında eşi Marsel Eskinazi’den ayrılmıştır, bu evliliğinden Can Yael isminde bir çocuğu vardır.

Bugüne kadar Şehnaz Tango, Ana Kuzusu, Ruhsar, Ah Bir Zengin Olsam, Ayrılsak da Beraberiz, Aşkın Dağlarda Gezer, Çarli İş Başında, Çifte Bela, Beşik Kertmesi, Efsane, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Seksenler ve Çocuklar Duymasın gibi bir çok projede rol almıştır. En son 2017 yılında Çocuklar Duymasın isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş, dizide Sevgi karakterini canlandırmaktadır.

Oyunculuk kariyeri dışında Cilt ve vücut bakımı konusunda ustalık belgesi sahibi’dir. Klinik Aromaterapist Ayşe Tolga, dergilerde ve internet üzerinden yazılarıyla, AVM söyleşileri, Atölye çalışmaları ve TV programlarına konuşmacı olarak katılmakta, sağlıklı yaşam, şifa metodları ve güzellikle ilgili bilgilerini paylaşmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz