Ayşe Keşir

0

1967 yılında dünyaya gelen Ayşe Keşir aslen Düzce Kavakbıçkı Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Babası Kavakbıçkı Köyünde hafız olan Bilal Gündoğdu, annesi ise Ozanlar Köyü’nden (Mollaoğlu Mh.) Ahmet (Aşık) Usta’nın kızı Emine hanımdır.

Babası İstanbul’a tayin olduktan sonra Sultanahmete yerleşmişlerdir. İlköğretim eğitimini Cağaloğlu Büyük Reşitpaşa’da, Ortaokulu Zeytinburnu İmam Hatip Lisesinde okumuş ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Politikalar Anabilimdalında Yüksek Lisans yapan Ayşe Keşir İngilizce, Arapça ve Osmanlıca bilmektedir.

Mesleğine engellilere yönelik bir çalışma olan Yaşama Sevinci Dergisinde muhabir olarak adım atmış İstihbarat Şefliği yapmıştır. Daha sonra bir kaç arkadaşı ile birlikte Muhafazakar kadınların şehir hayatındaki sorunlarını ele alan Hanımeli Dergisi çok beğenilmiştir. Derginin ardından talepler artınca kurucu ekibi ile birlikte bir televizyon kanalında kadınların eğitim ve farkındalığına katkıda bulunmayı amaçlayan Hanımeli ve Kadın Gözüyle programlarını yapmıştır.

Uzun seneler tv kanallarında programcılık ve metin yazarlığı yapan Ayşe Keşir ayrıca, Ayşe Gündoğdu ve Ayşe Kurucuoğlu müstear ismileri ile, çeşitli oyun ve senaryolar yazmış, 15’in üzerinde radyo tiyatrosu seslendirilmiş ve yayınlanmıştır. Bir çok dergi, internet sitesi ve gazetede makale ve köşe yazıları yayınlanmıştır.

Ayşe Keşir siyaset hayatı;

2001 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisinde İstanbul Kadınları Kolları Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi iken 2002 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge SKM Basın Araştırma ve Anket Birim sorumlusu olarak çalışmıştır.

2005’te olağan kongre ile birlikte Genel Merkez Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Ayşe Keşir ilk olarak Sosyal İşlerden daha sonra da Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

2009’da Ankara Altındağ’dan Meclis Üyesi seçilmiş ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi olmuştur. Alt Yapı Komisyonu Başkan Vekilliği, Aile Komisyonu ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı görevleri ile yerel siyaset tecrübesi kazandı. AK Parti Hükümeti döneminde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında kuruluşundan itibaren Bakan Danışmanlığı yapmıştır.

25. Dönem ve 26. Dönem AKP Düzce Milletvekili olan Ayşe Keşir meslektaşı Feridun Keşir ile evlidir ve bu evliliğinden üç kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz