Ayşe Baykal

Ayşe Baykal Oda tv yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki aslen nereli? eğitimi, daha önce gazetecilik yazarlık hayatı, hakkında merak edilenler, kısaca biyografi bilgileri.

İkiz kardeşi Hanife ile birlikte 20 Aralık’ta İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yay burcudur, baba tarafından aslen Trabzon’ludur. İlkokul’dan sonra yatılı okumuş, Kuran Kursuna gitmiş, hafız olmuştur. İkizi Hanife Baykal ise anne hasretine dayanamamış ve yarım bırakmıştır.

İlkokulu 5 sene mahalle okulunda aynı öğretmende okumuş, İlkokuldan sonra Hafızlık ve Arapça eğitimleri almış, Refah Partisi ile tanıştıktan sonra aktif siyasete atılmıştır. İstanbul, Bayrampaşa İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ile başladığı siyaset hayatına Fazilet Partisi ve Saadet Partisi dönemlerinde İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı görevleri ile devam etmiştir.

Dışarından Ortaokul ve Lise tahsilini tamamlamıştır. Daha sonra bir süre Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı iştiraki olan KİPTAŞ’ta Halkla İlişkiler biriminde çalışmıştır. Ancak kamu hayatının kendisine uygun olmadığın düşünmüştür.

Oda Tv ve beraberinde Hürriyet Gazetesinde köşe yazılarını paylaşmaktadır. Ayşe Baykal günümüzde ise Türkiye Beyazay Derneği Engelli İstihdamı alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazarlığın yanı sıra eğitim hayatını da sürdürmekte, İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sosyoloji öğrencisidir. İkizi Hanife ile birlikte iki de abisi vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz