KimNereli.net

Ayşe Baykal

Ayşe Baykal Kimdir?

Ayşe Baykal
Gerçek adı: Ayşe Baykal
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Gazeteci Köşe Yazarı
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Ayşe Baykal Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ayşe Baykal Oda tv yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki aslen nereli? eğitimi, daha önce gazetecilik yazarlık hayatı, hakkında merak edilenler, kısaca biyografi bilgileri.

İkiz kardeşi Hanife ile birlikte 20 Aralık’ta İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yay burcudur, baba tarafından aslen Trabzon’ludur. İlkokul’dan sonra yatılı okumuş, Kuran Kursuna gitmiş, hafız olmuştur. İkizi Hanife Baykal ise anne hasretine dayanamamış ve yarım bırakmıştır.

İlkokulu 5 sene mahalle okulunda aynı öğretmende okumuş, İlkokuldan sonra Hafızlık ve Arapça eğitimleri almış, Refah Partisi ile tanıştıktan sonra aktif siyasete atılmıştır. İstanbul, Bayrampaşa İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ile başladığı siyaset hayatına Fazilet Partisi ve Saadet Partisi dönemlerinde İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı görevleri ile devam etmiştir.

Dışarından Ortaokul ve Lise tahsilini tamamlamıştır. Daha sonra bir süre Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı iştiraki olan KİPTAŞ’ta Halkla İlişkiler biriminde çalışmıştır. Ancak kamu hayatının kendisine uygun olmadığın düşünmüştür.

Oda Tv ve beraberinde Hürriyet Gazetesinde köşe yazılarını paylaşmaktadır. Ayşe Baykal günümüzde ise Türkiye Beyazay Derneği Engelli İstihdamı alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazarlığın yanı sıra eğitim hayatını da sürdürmekte, İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sosyoloji öğrencisidir. İkizi Hanife ile birlikte iki de abisi vardır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ayşe Baykal
Gerçek adı: Ayşe Baykal
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Gazeteci Köşe Yazarı
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

471.096 kez okundu

2.

Beren Saat

413.905 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

405.851 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

353.220 kez okundu

5.

Tarık Akan

305.757 kez okundu

6.

Tarkan

250.891 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.328 kez okundu

8.

Emre Mor

210.639 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.004 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

205.677 kez okundu