KimNereli.net

Ayşe Baykal

Ayşe Baykal Kimdir?

Ayşe Baykal
Gerçek adı: Ayşe Baykal
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Gazeteci Köşe Yazarı
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Ayşe Baykal Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ayşe Baykal Oda tv yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki aslen nereli? eğitimi, daha önce gazetecilik yazarlık hayatı, hakkında merak edilenler, kısaca biyografi bilgileri.

İkiz kardeşi Hanife ile birlikte 20 Aralık’ta İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yay burcudur, baba tarafından aslen Trabzon’ludur. İlkokul’dan sonra yatılı okumuş, Kuran Kursuna gitmiş, hafız olmuştur. İkizi Hanife Baykal ise anne hasretine dayanamamış ve yarım bırakmıştır.

İlkokulu 5 sene mahalle okulunda aynı öğretmende okumuş, İlkokuldan sonra Hafızlık ve Arapça eğitimleri almış, Refah Partisi ile tanıştıktan sonra aktif siyasete atılmıştır. İstanbul, Bayrampaşa İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ile başladığı siyaset hayatına Fazilet Partisi ve Saadet Partisi dönemlerinde İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı görevleri ile devam etmiştir.

Dışarından Ortaokul ve Lise tahsilini tamamlamıştır. Daha sonra bir süre Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı iştiraki olan KİPTAŞ’ta Halkla İlişkiler biriminde çalışmıştır. Ancak kamu hayatının kendisine uygun olmadığın düşünmüştür.

Oda Tv ve beraberinde Hürriyet Gazetesinde köşe yazılarını paylaşmaktadır. Ayşe Baykal günümüzde ise Türkiye Beyazay Derneği Engelli İstihdamı alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazarlığın yanı sıra eğitim hayatını da sürdürmekte, İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sosyoloji öğrencisidir. İkizi Hanife ile birlikte iki de abisi vardır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ayşe Baykal
Gerçek adı: Ayşe Baykal
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Gazeteci Köşe Yazarı
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.091 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

338.180 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.581 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.769 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.667 kez okundu

6.

Tarkan

225.623 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.617 kez okundu

8.

Emre Mor

195.245 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.851 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.591 kez okundu