KimNereli.net

Aynur Ayaz

Aynur Ayaz Kimdir?

Aynur Ayaz
Gerçek adı: Aynur Ayaz
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Gazeteci Köşe Yazarı Öğretmen Sunucu Yazar
Mezuniyet: Anadolu Üniversitesi Fatih Üniversitesi İşletme Fakültesi
Doğum yeri: Danimarka

Aynur Ayaz Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Aynur Ayaz televizyon dünyasının başarılı isimleri arasında yer almaktadır. Sunduğu, hazırladığı ve yer aldığı bir çok başarılı projenin altına imzasını atmıştır. Peki aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Danimarka’nın Frederiskberg şehrinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını ise İstanbul’da tamamlayan Aynur Ayaz Fatih Üniversitesi Bilgisayar Bölümü, Anadolu Üniversitesinde ise İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Bir çok kaynakta ve resmi sosyal medya hesabında baba tarafından aslen Siirt’li olduğu belirtilmektedir. Maalesef kaç yaşında olduğu, doğum tarihi, boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır. Sadece resmi hesabında 21 Mart doğumlu olduğu ve Koç burcu olduğunu belirtebiliriz.

Uzun seneler medya sektöründe çeşitli kurum ve kuruluşlarda hizmet vermiş, iletişim koordinatörlüğünü başarı ile sürdürmüştür. Profesyonel olarak uzun yıllardır sunuculuk ve spikerlik yapmaktadır. Delta Fm – Radyo Programcısı, Köşe yazarlığı, Tercüman Gazetesi – Köşe yazarlığı

Sunucu kimliğinin yanı sıra, gazeteci, yazar olarak ta çalışmalarını sürdüren Aynur Ayaz, ayrıca 2 sene Devlet Okullarında Bilgisayar ve İngilizce Öğretmenliği yapmıştır.

Aynur Ayaz Yer aldığı kanallar, projeler, programlar;

Kanal 7 (Haber Merkezi & Seslendirme), Fox Tv (Şehirde Birgün Programı), İstanbul Channel (Ana Haber Spikeri), TGRT HABER (Modern Yönetimler Programı – 2 sene Sunucu & Moderatör). CİNE 5 (2010 Ramazan Özel – Kabe Hatıraları), TRT Müzik (Klip Sizden Programı – Sunucu), Beyaz TV (Mutfaktakiler Programı – Sunucu), Flash Tv (Bizim Bakkal – Sunucu Moderatör). Turkhaberler Web’te, Aktüel Gazete ve Tercüman Gazetelerinde, SkyTürk ve Haber7 siteleri haber portallarında köşe yazarı, Kanal 7 (Haber Merkezi) – İstanbul Channel (Haber Merkezi), TRT Avaz, TRT 1 Komşum Benim (Sunucu), TRT 1 Evlilik Okulu (Sunucu).

Başarılı isim FÜMED Mezunlar Derneği üyesi, Spikerler Derneği Kurucu üyesi, Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesidir. Gelişim Akademi’de Medya İlişkileri – İletişim uzmanlığı eğitmenliğini aktif olarak sürdürmekte, ayrıca elma’S medya kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine de devam etmektedir.

2015 yılında AK Parti’den 25. Dönem İstanbul 3. Bölge Aday Adayı olmuştur.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Aynur Ayaz
Gerçek adı: Aynur Ayaz
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Gazeteci Köşe Yazarı Öğretmen Sunucu Yazar
Mezuniyet: Anadolu Üniversitesi Fatih Üniversitesi İşletme Fakültesi
Doğum yeri: Danimarka
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

473.830 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

416.040 kez okundu

3.

Beren Saat

415.300 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

357.489 kez okundu

5.

Tarık Akan

306.360 kez okundu

6.

Tarkan

252.150 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.909 kez okundu

8.

Emre Mor

211.237 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.476 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

206.728 kez okundu