KimNereli.net

Aylin Cesur

Aylin Cesur Kimdir?

Aylin Cesur
Gerçek adı: Aylin Cesur
Doğum Tarihi: 1975 (45 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Medeni Hali: Evli (Mustafa Cesur ile)
Meslek: Doktor Siyasetçi
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi
Doğum yeri: Eskişehir

Aylin Cesur Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Aylin Cesur İYİ Parti Isparta Milletvekili olarak siyaset hayatını sürdürmektedir. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılında öğretmen anne ve babanın kızı olarak aslen Eskişehir’de dünyaya gelen Aylin Cesur ilköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü şehirde tamamlamış ve tüm okulları 1. olarak bitirmiştir. Yine o yıllar içerisinde bir çok kez şiir, resim, karikatür ve matematik yarışmalarında Türkiye 1.likleri elde etmiştir.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş, mezun olduktan sonra acil müdahale, yoğun bakım doktorluğu ve işyeri hekimliği sertifikaları almıştır. Bir süre Ankara Sevgi Hastanesi bünyesinde Acil ve Yoğun Bakım Sorumlu Doktoru olarak çalışmıştır.

Mesleğinde gerekli olan Mecburi Hizmet görevini Yozgat’ın Sorgun İlçesinde Gedikhasanlı Sağlık Ocağı ardından, Ankara Keçiören Aktepe 8 No’lu Ana Çocuk Sağlığı Merkezi ve Ankara Numune Hastanesi VIP ve Özel Kat Sorumlu Doktoru olarak yapmıştır.

1996 senesinde Cumhurbaşkanlığı Acil Sağlık Sistemi’ne seçilen Aylin Cesur, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel‘in Özel Doktor Ekibinde yer almıştır. Görevi sırasında Gazi Üniversitesi Biyokimya Anabilimdalı’nda doktorasını tamamlamış ve Diyabet, tiroid ve DNA ilişkisi üzerine tez hazırlamıştır.

16 Mayıs 2000 tarihinde Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanlığı görevini tamamlaması ile Demirel tarafından, 9. Cumhurbaşkanı Özel Doktoru olarak görevlendirilmiştir. 2004’te Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nce Kıdemli Doktor Unvanı verilmiş, 2008 senesine kadar 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Özel Doktorluğu görevini üstlenmiştir. Ayrıca Özel Kalem Müdürlüğü ve Başdanışmanı olarak görev yapmış ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na atanarak Türkiye Cumhuriyeti’nin en genç ve ilk kadın Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Unvanı’nı alan isim olmuştur. Demirel’in yaşamını yitirmesinin ardından kendisine Türk Milleti tarafından Demirel’in Manevi Kızı ünvanı verilmiştir.

İngilizce bilmektedir, eşi ise Prof. Dr. Mustafa Cesur’dur.

İyi Parti Partisindeki Diğer Siyasetçiler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Aylin Cesur
Gerçek adı: Aylin Cesur
Doğum Tarihi: 1975 (45 yaşında)
Eğitim Durumu: Doktor
Medeni Hali: Evli (Mustafa Cesur ile)
Meslek: Doktor Siyasetçi
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi
Doğum yeri: Eskişehir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

470.768 kez okundu

2.

Beren Saat

413.775 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

404.550 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

352.776 kez okundu

5.

Tarık Akan

305.692 kez okundu

6.

Tarkan

250.807 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.281 kez okundu

8.

Emre Mor

210.584 kez okundu

9.

Ersay Üner

206.955 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

205.616 kez okundu