KimNereli.net

Ayhan Ercan

Ayhan Ercan Kimdir?

Ayhan Ercan
Gerçek adı: Ayhan Ercan
Doğum Tarihi: 04/11/1970 (49 yaşında)
Burç: Akrep
Meslek: Araştırmacı
Doğum yeri: İstanbul

Ayhan Ercan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ayhan Ercan son dönemlerde sıkça sosyal medya, haber ve sağlık sitelerinde doğal ve organik besinler ile ilgili gündeme gelen bitki uzmanı, aktar ve yazardır.

Günümüzde doğal ot ve şifalı bitkiler ile yapmış olduğu besinleri doğan beslenme yöntemini seçen sağlık severler ile paylaşmaktadır.

1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ayhan Ercan Dogal Süper Gıdalar: Dünyadan ve Türkiye’den 30 Süper Gıda isimli kitabın yazarıdır.

Medya’da ünlüler aktarı olarak tanımlanan ünlü isim Beyaz Tv ekranlarında en son Söylemezsem Olmaz programında bilgilerini izleyenler ile paylaşmıştır.

Ayhan Ercan mesleki hayatı;

Çocukluk yılları babasının Eminönü’nde bulunan aktar dükkanı ve civarında geçmiştir. Bu dönemde şifalı otlar, bitkiler ve baharatlar üzerinde oldukça bilgi birikim sahibi olmuştur. Babası Recep Bey’in vefatından sonra işletmeyi devralmış ve üzerine araştırmalar ve çalışmalar gerçekleştirmiştir. Doğduğu günden bu yana baba mesleğini sahiplenen Ayhan Ercan 11 yıldır Aktar Baharatçı Tıbbi ve Aromatik Bitki Derneği Başkanlığını sürdürmektedir. Ayrıca Devlet tarafından ilk defa tanınan bu dernek ve aktarların temsil hakkının elde edilmesinde başrol oynamıştır.

Günümüzde hazırlanmış süper gıdalar, tıbbi ve aromatik bitkiler, baharatlar, tuzlar, ballar, pekmezler, macunlar ve bakım ürünleri biostore web sitesi üzerinden satılmaktadır.

Ayrıca yaptığı çalışmalar sonucu Türkiye’de ilk kez yulaf’tan pilav yapılmasın tavsiye etmiş ve bir çok insanın kilo almadan pilav yiyebilmesini sağlamıştır. Fırsat buldukça Anadolu’ya giderek köylüler ile bir araya gelmekte, şifalı bitkiler toplama, kurutma, ürünlerin pazarlanması gibi konularda köyde yaşayan insanlar adına sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmektedir.

Günümüzde bir çok yanlış bilinen ve uygulanan sorunları düzeltmek, insanları aydınlatmak ve bilgilendirmek için televizyon programlarına katılmaktadır. En son Altın çilek meyvesini insanlarımızı tanıtmış, yabanmersini diye satılmakta olan yapay şekerli ürünleri deşifre etmiş, Himalaya tuzunu ilk kez anlattığı gibi sahte tuzlar konusunda bilgilendirme yapmıştır. Ayrıca Tansiyon hastalarının; zeytin, turşu, balık gibi tuzlu ve salamuralı ürünlerle barışmasını sağlamıştır.

Çocuklar İçin Süper Gıdalar, Doğal Süper Gıdalar: Dünyadan ve Türkiyeden 30 Süper Gıda, Doğadaki Sağlık gibi kitapların altına imzasını atmıştır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ayhan Ercan
Gerçek adı: Ayhan Ercan
Doğum Tarihi: 04/11/1970 (49 yaşında)
Burç: Akrep
Meslek: Araştırmacı
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.103 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.201 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.859 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.602 kez okundu

5.

Tarkan

221.884 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.264 kez okundu

7.

Emre Mor

193.227 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.260 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.003 kez okundu

10.

İrem Derici

174.849 kez okundu