Aydoğan Cevahir

0

Aydoğan Cevahir hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? ne iş yapıyor? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İngiltere’de International University of Business Administration bölümünden mezun olmuştur.

Uzun yıllardır İnşaat ve Turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketi bünyesinde çalışma hayatını sürdürmektedir.

İş hayatının yanı sıra sosyal ilişki ve faaliyetleri her zaman ön planda tutmuştur. Geçmiş dönemlerde Yeniköy Spor Kulübü Başkanlığı, Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanlığı, Feriköy Spor Kulübü 2. Başkanlığı, Alibeyköy Spor Klubü Başkanlığı. Kireçburnu Spor Kulübü Başkanlığı ve Tarabya Spor Kulübü Başkanlığı yapmıştır.

Ayrıca Beşiktaşlılar Cemiyeti Başkan Yardımcılığı, Karadeniz Sanayici İş Adamları Derneği Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği (KASİAD), Herkes İçin Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Asrın Beşiktaşlılar Derneği Asbaşkanlığı, Karadeniz Vakfı Üyeliği, ve Şişli Polis Hizmetlerini Geliştirme Destekleme Derneği Üyeliği bulunmaktadır.

Aydoğan Cevahir Adalet ve Kalkınma Partisi kuruluşu aşamasında üye olmuş, kurulduğu tarihten itibaren Parti çatısı altında hizmet vermeye devam etmiştir. Yaşantısını İstanbul’da sürdüren iş adamı Sarıyer, İstinye, Yeniköy ve Kireçburnu’nda oturmuştur. Uzun yıllardır ise Tarabya’da oturmaktadır. Evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır. Üst düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir. Aslen Trabzon’ludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz