Ayda Aksel

Ayda Aksel son dönemde rol aldığı Hercai isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Kısaca hakkında merak edilenler, boyu, kilosu, eğitimi, oynadığı sinema ve diziler, hayatı ve biyografi bilgileri.

1962 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncunun babası Mehmet Aksel’dir. Burcu Akrep, boyu 1.74 cm, kilosu ise 60’dır.

Ayda Aksel İlköğretim döneminde konservatuvar bale ve viyolensel bölümü okumuştur. Reklam filmlerinde seslendirme sanatçısı olarak ta görev alan başarılı isim, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

15 sene gibi uzun bir süre Devlet Tiyatrolarında kadrolu olarak görev yapmıştır. İlk oyunculuk deneyimini profesyonel olarak 1983 senesinde gerçekleştirmiştir.

1984 – 1993 yılları arasında Haluk Semi Yüngül ile bir evliliği olmuş boşanmıştır. Bu evliliğinden Leyla isminde bir kızı vardır. Ardından 1995 ve 2010 yılları arası Atilla Akıncıoğlu ile evlenmiş ve ayrılmıştır.

Ayda Aksel oynadığı diziler, sinema filmleri:

Üç İstanbul, Yaprak Dökümü, Yıldızlar Gece Büyük, Kurtuluş, Kıvılcım, Çekirdek Aile, Halk Düşmanı, Adı Aşk Olsun, Hatırla Sevgili, Esir Kalpler, Ev Alma Komşu Al, Kördüğüm, Zengin Kız Fakir Oğlan, Bir Erkeğin Anatomisi, Cumhuriyet, Kaçıklık Diploması, Sınav, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm, Bir Avuç Deniz, Mandıra Filozofu, Gönülçelen ve Poyraz Karayel gibi bir çok projede rol almıştır. Poyraz Karayel dizisinde Nevra karakterini canlandırmış ve Hercai dizisinden önce Tutsak adlı dizide oynamıştır.

Ayda Aksel günümüzde ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Dizide Azize Aslanbey karakterini canlandırmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz