Ayça Koptur

Ayça Koptur hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? bugüne kadar hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Ayça Koptur’un henüz aslen nereli olduğu ve doğum yeri bilgilerine ulaşılamamıştır. Bazı kaynaklarda boyu 1.64, kilosu ise 52 olarak geçmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Geçmişten günümüze bir çok sinema ve dizide rol almasının yanı sıra bir çok yabancı filmin de Türkçe dublaj, seslendirmesini gerçekleştirmiştir. Bunlardan bazıları Transformers 4, Guardians Of Galaxy, Big Hero 6, Star Wars 7, Sing ve Rogue One. Ayrıca bir çok ünlü markanın reklamlarında yer almıştır. Sosyal medyada da videoları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Ayça Koptur oynadığı diziler;

2012 senesinde TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan Böyle Bitmesin isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi’de Özge Özpirinççi, Barış Falay ve Seçkin Özdemir gibi isimlerde oynamıştır. Özellikle Atv ekranlarında yayınlanan Aşk ve Mavi isimli dizi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Alyazmalım rol aldığı bir başka dizidir.

En son 2020 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Ramo isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olduğu açıklanmıştır.


Oynadığı sinema filmleri;

Namarfoz (kısa film)
Dar Elbise
Süs (kısa film)
Carina’nın Günlüğü
Bir Eflatun Ölüm

Tiyatro;

2012 – Bir Kurşun Deliğine Kaç İnsan Sığar (Oyuncu)
2016 – Güle Güle (Oyuncu)
2017 – Woyzeck (Oyuncu)
2019 – Sefiller (Oyuncu)

Tiyatro Ödülleri

Woyzeck / Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 (“Yılın Umut Veren Kadın Oyuncusu”)…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz